פיסול פנים עם חומרי מילוי - ד"ר טלי פרידמן

טיפולים משלימים
ע"י ד"ר מוני פרידמן

הפנים הן ללא ספק החלק החשוף, המייחד והאישי ביותר של כל אדם. שינויים במבנה הפנים לא פוסחים על אף אחד, ונמשכים למעשה כל חיינו.

הזרקת בוטוקס

פיסול פנים עם חומרי מילוי

טיפול בטכנולוגיות מתקדמות

מזותרפיה

הסרת נגעים בלייזר

שינויים בפנים

קמטי הבעה מופעים בפנים בגיל יחסית צעיר, כבר בגילאי העשרים מתחילים להופיע באזור המצח, כקווים לרוחב המצח, בין הגבות, או בצידי העיניים בעת חיוך. בהמשך קמטים בצידי הפה מתחילים להופיע באופן קבוע ומתחילות צניחות עדינות של רקמת הלחי, השוברות את קו הלסת ותורמות להעמקת הקמטים בצידי הפה והאף. שינויים עדינים אלו יכולים וצריכים להיות מטופלים כבר בגיל צעיר יחסית, מוטב בעת הופעתם, באמצעות שיטות טיפוליות פשוטות ובטוחות המבוצעות במרפאה. באמצעות הזרקת בוטוקס, המחליש את פעילות שרירי המצח והשרירים בצידי העיניים, ניתן לעדן או אף למנוע את הופעת קמטי ההבעה שצוינו קודם. הבוטוקס יכול אף להאט את הזדקנות הצוואר באמצעות החלשת השרירים הקוויים במרכז הצוואר, הבולטים בעת דיבור. בשל השפעתו הזמנית, מומלץ לחדש הזרקת בוטוקס כל ארבעה חודשים בשנה הראשונה וכל שישה חודשים בהמשך.

טיפולים אסתטיים

חומרי מילוי, מסוג חומצה היאלורונית, הפכו לפופולאריים לא פחות מהבוטוקס ויעילותם מגוונת ורבה. מדובר בחומר הנמצא בתוך העור שלנו, הוא סופח מים ונותן נפח, בין אם נמצא בעור באופן טבעי או באם הוזרק פנימה כטיפול אסתטי. באמצעות חומר המילוי ניתן להעלים קמטים קטנים כגדולים בפנים, להשיב נפחים או ליצור עצמות לחיים או סנטר. האינדיקציות האסתטיות רבות ומגוונות ומטרתם לטפל בתהליכי הזדקנות של העור והפנים כמכלול, ואף להאט את צניחת הפנים אם מתחילים מספיק מוקדם. טיפולים להצערת העור באמצעות פילינג כימי או לייזר הנם פופולאריים במדינה שטופת שמש כמו שלנו. החשיפה הממושכת לשמש מאיצה תהליכי הזדקנות של העור, הבאים לידי ביטוי כקמטוטים, ופגמנטציות. הסרת השכבה החיצונית הפגועה של העור מסייעת על כן, בהצערתו. מגוון הטיפולים האפשריים רחב ואלו מותאמים על פי סוג הבעיה האסתטית, שאיפות המטופלת ונסיון המטפל, כאשר לעיתים הקרובות נמליץ על שלוב בין פילינג להחזרת לחות ונפח לעור. הפילינגים השונים נבדלים בעומקיהם, בטכניקה המבוצעת ובקצב ההחלמה ויוצגו בהרחבה למטופלת בעת הייעוץ.

מטופלים מספרים: