מהו‭ ‬הטיפול‭ ‬האוסטאופתי‭?

הטיפול מיועד לשיקום תנועת ההחלקה של מעטפת השריר העמוקה על גבי השריר וכן את תנועת ההחלקה של העור על פני השכבה התת עורית. ליקויים בתנועות החלקה יכולים להיגרם מסיבות שונות בנוסף להחלמה מניתוחים אסתטיים כגון: פציעות ישנות, ליקויי יציבה, התקפי אלרגיה וכאבים כרוניים. בנסיבות הללו עשוי הרופא המנתח  להמליץ על טיפול אוסטאופתי מקדים לניתוח ובמקרים אחרים נבצע את האבחון והטיפול לאחר הניתוח.

eimonim

כיצד‭ ‬מתבצע‭ ‬הטיפול‭ ‬האוסטאופתי‭?

כשבוע‭ ‬לאחר‭ ‬הניתוח‭ ‬האסתטי‭ ,‬תילקח‭ ‬אנמנזה‭ ‬רפואית‭ ‬מפורטת‭ ‬מהמטופל‭ ‬ותבוצע‭ ‬בדיקה‭ ‬קלינית‭ ‬בכדי‭ ‬לאתר‭ ‬אזורים‭ ‬בהם‭ ‬קיימת‭ ‬רגישות‭ ‬ממוקדת‭ ‬באזור‭ ‬הניתוח‭ ‬או‭ ‬סביבו. במידה‭ ‬ותמצא‭ ‬פתולוגיה,‭ ‬ניתן‭ ‬יהיה‭ ‬להתחיל‭ ‬את‭ ‬הטיפול‭ ‬באופן‭ ‬מידי‭.‬

מה‭ ‬משך‭ ‬הטיפול?

טיפול‭ ‬ראשון‭ ‬הכולל‭ ‬בדיקה‭ ‬ותשאול‭ ‬אורך‭ ‬כשעה‭,‬ לאחר‭ ‬מכן‭ ‬כל‭ ‬טיפול‭ ‬אורך‭ ‬כ‭ ‬40‭-‬דקות‭ ‬בממוצע‭.‬ יש‭ ‬צורך‭ ‬ב‭ ‬4‭-‬טיפולים‭ ‬בממוצע‭.‬

איך‭ ‬משתלבת‭ ‬האוסטיאופתיה כטיפול‭ ‬משלים‭ ‬לניתוח‭ ‬האסתטי

האוסטאופתיה הנה רפואת מגע המבוססת על גישה רב מערכתית לאבחון וטיפול בתופעות לוואי לאחר ניתוח. הטיפולים עבור נשים וגברים, אשר עברו ניתוח אסתטי, מתמקדים בשלושה יעדים:

בצקת –
הצטברות נוזלים ברקמה התת עורית לאחר ניתוח, כאשר הטיפול אוסטאופתי מאפשר ספיגה מהירה יותר של הבצקת.

הפחתת אי נוחות וכאבים לאחר ניתוח –
הניתוח עצמו גורם לאי נוחות ולכאבים, טיפול אוסטאופתי מווסת את תהליך ההחלמה ומפחית כאבים באופן משמעותי.

החלמת הרקמה התת עורית והצלקת הניתוחית –
טיפול אוסטאופתי מאיץ את תהליך ההחלמה ומקצר משמעותית את פרק הזמן בו הרקמה התת עורית מתאוששת מהניתוח. כך חלה החלמה מהירה של אזור הניתוח והצלקת הניתוחית מתרככת יותר.

איך משתלבת האוסטיאופתיה כטיפול משלים לניתוח האסתטי?

הפחתה בנטילת משככי כאבים.

שיפור תוצאות הניתוח האסתטי.

הפחתת הצטברות נוזלים ברקמה התת עורית וספיגה מהירה של הבצקת.

הפחתת אי נוחות וזירוז תהליך ההחלמה.

קיצור משך התאוששות הרקמות לאחר הניתוח.

עידון וריכוך הצלקות הניתוחיות.

על המטפל – ירון זיו

אוסטיאופת מוסמך, בוגר בית הספר לאוסטיאופתיה במכללת ווינגייט, חבר ויו”ר הוועדה האקדמית באיגוד רשימת האוסטיאופתים הישראלית "IRO", שהינו מסונף לאיגוד האירופאי לאוסטיאופתיה "FORE". בנוסף, מטפל בתפקוד לקוי של מערכת התנועה והשלכותיו על ליקויים בתהליכים מטבוליים. מרצה ומעביר סדנאות בנושא של התעמלות מתקנת ובעל ניסיון עשיר בטיפולי אוסטאופתיה משלימים לאחר תהליכי רפואה אסטטית וניתוחים קוסמטיים.

yz

יש לכם שאלה? צרו קשר

שם פרטי

דוא"ל

מה תרצו לשאול