ניתוחי חזה - ד"ר טלי פרידמן

חזה האישה הוא איבר המסמל בעיני רבים את נשיותה ומשפיע רבות על דימויה העצמי. עם זאת, לא כולן מרוצות מגודלו או מראהו הכללי.

החזה הוא איבר שמשתנה עם השנים, מאבד את גמישותו וכמובן גם את מראהו. יש מספר ניתוחים פלסטיים שבעזרתם ניתן לעצב את החזה בהתאמה אישית. הניתוחים הנם מאוד פופולריים וכוללים: ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה, ניתוח הרמת חזה, ניתוח משולב של הגדלה והרמת חזה.

ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. כדאי לדעת כי בניגוד לעבר, כיום תוצאות ההליך הכירורגי נראות טבעיות ולכן גם מחמיאות מאוד, ובפרט כשהניתוח מופקד בידיים מקצועיות ומנוסות.

הניסיון חיוני גם לטובת תכנון מדויק. בין ההחלטות החשובות לקראת ניתוחי הגדלת חזה: גודל השתלים, צורתם, מיקום השתל (מתחת לשריר / מעל השריר) ועוד. המפתח לבחירות נכונות הוא אבחון מקצועי של מבנה הגוף, קשב רגיש לרצונותיה של המנותחת והקפדה על הרמוניה מושלמת בין החזה החדש לבין הגוף.

ניתוח ההגדלה אורך כשעה ומתבצע תחת הרדמה מלאה.

ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה היא ניתוח פלסטי שמוביל גם לתועלת בריאותית משמעותית: כשהשדיים פחות גדולים הם גם פחות כבדים, והרווח הוא שיפור היציבה, הפחתת כאבי גב, ירידה בסיכוי לדלקות בעור עקב שפשפות באזור המפגש בין השדיים לגוף וגם היעלמות כאבים בכתפיים (שהגורם להם הוא הלחץ של כתפיות החזייה עקב העומס).

מאפיין מובהק נוסף של ניתוחי הקטנת חזה הוא טווח הגילאים הנרחב: מבחורות צעירות מאוד, בחלק מהמקרים לפני צבא, ועד נשים בגיל השלישי – כשהמכנה המשותף הוא השאיפה לתפקוד נוח יותר ביומיום ודימוי עצמי משופר.

הקטנות חזה אורכות בין שעתיים לשלוש. ההליך הכירורגי כולל הסרת רקמות עור ורקמות שד, התאמת קוטר העטרה לממדים החדשים ולעתים גם מיקום מחדש של העטרות והפטמות. לאיכות העור של המטופלת יש השפעה רבה על תוצאות הניתוח ולכן זהו אחד הפרמטרים המרכזיים שנבחנים לצורך תכנון מיטבי של ההליך.

ניתוח הרמת חזה

מידע כללי על ניתוחי חזה

שינויים במשקל (ובפרט השלת קילוגרמים רבים), גיל וגם הריונות והנקות – כל אלה עלולים לגרום לחזה לאבד את הזקיפות שמאפיינת אותו במקור ולהפוך לנפול, רופס ופחות מרשים.

התיקון מבוסס על איסוף של הרקמות הרפויות כלפי מעלה, והסרת עודפי עור. למיקומן של הפטמות יש כמובן השפעה ניכרת על התוצאה הסופית, ולכן מנתחת אחראית מוודאת שהפטמה אכן נמצאת במקום הנכון בהתאם למיקום החדש של השד כולו. היקף ההליך הכירורגי נקבע בהתאם למידת הצניחה של החזה.

כשהחזה גדול, תיתכן המלצה להקטין אותו במקביל להרמה, שכן שדיים כבדים עלולים לצנוח שוב תוך זמן קצר לאחר הניתוח. במקרים אחרים ההמלצה תהיה על שילוב של הגדלה והרמת חזה, וזאת משום שכל הרמה גם מקטינה במידת מה את השדיים.

ניתוח משולב – הגדלה והרמת חזה

הרמת חזה כאמור מקטינה במידה מסוימת את גודלו של האיבר. אם הוא היה יחסית מלכתחילה, התוצאה עלולה להיות חזה זקוף אבל קטן מדי לטעמה של המנותחת – ובמקרים אלה תוקדם תרופה למכה ויתבצע הליך משולב של הרמת חזה עם שתלים.

באופן טבעי מדובר בניתוח מורכב יחסית שמחייב תכנון מוקפד. ההליך הכירורגי אורך כ-3 שעות. בשלב הראשון יוסרו רקמות עור עודפות, בשלב הבא מכינים מעין “כיס” בכל אחד מהשדיים לטובת הנחת השתל, ולאחר שהשתלים ממוקמים בדיוק במקום הרצוי אפשר לסגור את האזור.

דגשים חשובים לכל הניתוחים – היערכות והחלמה

ההיערכות לכל ניתוחי החזה הנ”ל דומה: בכל מקרה מפגש ייעוץ לא מחייב מאפשר לד”ר פרידמן לבחון את המצב של החזה, לבדוק את הפרופורציות שלו ביחס לגוף ולהקדיש תשומת לב גם לממד הרגשי על-מנת לוודא מוכנות אמיתית לניתוח פלסטי ולשינוי משמעותי בחיים. דגש נוסף הוא הבטחת ציפיות ריאליות על-מנת למנוע מצב שבו הניתוח מצליח ואפילו מאוד אבל המנותחת חווה מפח נפש.

לקראת הניתוח עצמו מתבצעות גם בדיקות רפואיות לרבות א.ק.ג, צילום חזה ועוד. המנותחות מתבקשות להימנע מעישון במשך 3 שבועות לפני הניתוח (סיגריות עלולות לגרום להצטלקות לא אסתטית ובאופן כללי לפגום בהתאוששות). כמו כן יש להפסיק להשתמש בתרופות מדללות דם ובתוספי תזונה בעלי השפעה דומה – בכפוף להתייעצות עם הגורם הרפואי המוסמך.

ההחלמה בעקבות ניתוחי חזה אורכת כ-10 ימים במרבית המקרים. נדרש שימוש בחזיית ספורט על-מנת לתמוך בתוצאות, ובכל מקרה המנותחות זוכות לליווי צמוד מצד ד”ר פרידמן וצוות המרפאה, ולמענה מידי לכל שאלה, חשש והתפתחות. את התוצאות הראשוניות ניתן לראות לאחר כ-3 שבועות, ותוך כחודשיים שלושה נוספים מושלם השינוי המשמעותי לטובה.

אולי יעניין אותך גם:

 

קידום ושיווק באינטרנט על ידי siteit קידום ובניית אתרים