הקטנת חזה

ניתוחי חזה

חזה האישה הוא איבר המסמל בעיני רבים את נשיותה ומשפיע רבות על דימויה העצמי. עם זאת, לא כולן מרוצות מגודלו או מראהו הכללי של החזה שלהן. החזה הוא איבר שמשתנה עם השנים, מאבד את גמישותו וכמובן גם את מראהו. יש מספר ניתוחים פלסטיים שבעזרתם ניתן לעצב את החזה בהתאמה אישית. הניתוחים הנם מאוד פופולריים וכוללים: ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה, ניתוח הרמת חזה, ניתוח משולב של הגדלה והרמת חזה, ניתוח הוצאת שתלים והרמת חזה, ניתוח החלפת שתלים, וניתוח החלפת שתלים והרמת חזה

הגדלת חזה

הקטנת חזה

גניקומסטיה

ניתוחי חזה ​- לפני ואחרי

ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. כדאי לדעת כי בניגוד לעבר, כיום תוצאות ההליך הכירורגי נראות טבעיות ולכן גם מחמיאות מאוד, ובפרט כשהניתוח מופקד בידיים מקצועיות ומנוסות. הניסיון חיוני גם לטובת תכנון מדויק. בין ההחלטות החשובות לקראת ניתוחי הגדלת חזה: גודל השתלים, צורתם, מיקום השתל (מתחת לשריר / מעל השריר) ועוד.

המפתח לבחירות נכונות הוא אבחון מקצועי של מבנה הגוף, קשב רגיש לרצונותיה של המנותחת והקפדה על הרמוניה מושלמת בין החזה החדש לבין הגוף, וניסיון המנתחת באשר לגודל המתאים בהתבסס גם על איכות העור. ניתוח ההגדלה אורך עד כשעה ומתבצע תחת הרדמה מלאה.

ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה היא ניתוח פלסטי שמוביל גם לתועלת בריאותית משמעותית: כשהשדיים פחות גדולים הם גם פחות כבדים, והרווח הוא שיפור היציבה, הפחתת כאבי גב, ירידה בסיכוי לדלקות בעור עקב שפשפות באזור המפגש בין השדיים לגוף וגם היעלמות כאבים בכתפיים (שהגורם להם הוא הלחץ של כתפיות החזייה עקב העומס). מאפיין מובהק נוסף של ניתוחי הקטנת חזה הוא טווח הגילאים הנרחב: מבחורות צעירות מאוד, בחלק מהמקרים לפני צבא, ועד נשים בגיל השלישי – כשהמכנה המשותף הוא השאיפה לתפקוד נוח יותר ביומיום ודימוי עצמי משופר. הקטנות חזה אורכות בין שעתיים לשלוש. ההליך הכירורגי כולל הסרת רקמות עור ורקמות שד, התאמת קוטר העטרה לממדים החדשים ומיקום מחדש של העטרות והפטמות. לאיכות העור של המטופלת יש השפעה רבה על תוצאות הניתוח ולכן זהו אחד הפרמטרים המרכזיים שנבחנים לצורך תכנון מיטבי של ההליך.

ניתוח משולב – הגדלה והרמת חזה

הרמת חזה כאמור מקטינה במידה מסוימת את גודלו של השד. אם הוא היה יחסית מלכתחילה, התוצאה עלולה להיות חזה זקוף אבל קטן מדי לטעמה של המנותחת – ובמקרים אלה יתבצע הליך של הרמת חזה בשילוב עם שתלים.

באופן טבעי מדובר בניתוח מורכב יחסית שמחייב תכנון מוקפד. ההליך הכירורגי אורך כ-2 שעות. בשלב הראשון יוכן כיס לשתל, יוכנס השתל למקומו ולבסוף יעוצב השד החדש עם השתל.

ניתוח הרמת חזה

שינויים במשקל (ובפרט השלת קילוגרמים רבים), גיל וגם הריונות והנקות – כל אלה עלולים לגרום לחזה לאבד את הזקיפות שמאפיינת אותו במקור ולהפוך לנפול, רופס ופחות מרשים. התיקון האסתטי מבוסס על איסוף של הרקמות הרפויות כלפי מעלה, והסרת עודפי עור. למיקומן של הפטמות יש כמובן השפעה ניכרת על התוצאה הסופית, מתבצעת גם הרמת הפטמה במקום הנכון בהתאם למיקום החדש של השד כולו. היקף ההליך הכירורגי נקבע בהתאם למידת הצניחה של החזה, והאם קיים גם עודף בציידי החזה. כשהחזה גדול, תיתכן המלצה להקטין אותו במקביל להרמה, שכן שדיים כבדים עלולים לצנוח שוב תוך זמן קצר לאחר הניתוח.

דגשים חשובים לכל הניתוחים – היערכות והחלמה

ההיערכות לכל ניתוחי החזה הנ”ל דומה: בכל מקרה מפגש ייעוץ לא מחייב מאפשר לד”ר פרידמן לבחון את המצב של החזה, לבדוק את הפרופורציות שלו ביחס לגוף ולהקדיש תשומת לב גם לממד הרגשי על-מנת לוודא מוכנות אמיתית לניתוח פלסטי ולשינוי משמעותי בחיים. דגש נוסף הוא הבטחת ציפיות ריאליות שכן איכות הרקמה ומיקום השד על בית החזה משפיעים גם הם על תוצאות הניתוח.

לקראת הניתוח עצמו מתבצעות גם בדיקות רפואיות לרבות א.ק.ג, צילום חזה ועוד. המנותחות מתבקשות להימנע מעישון במשך חודש לפני הניתוח (סיגריות עלולות לגרום להצטלקות לא אסתטית ובאופן כללי לפגום בהתאוששות). כמו כן יש להפסיק להשתמש בתרופות מדללות דם ובתוספי תזונה בעלי השפעה דומה – בכפוף להתייעצות עם הגורם הרפואי המוסמך.

ההחלמה בעקבות ניתוחי חזה אורכת כ-מספר שבועות במרבית המקרים. נדרש שימוש בחזיית ספורט על-מנת לתמוך בתוצאות, ובכל מקרה המנותחות זוכות לליווי צמוד מצד ד”ר פרידמן וצוות המרפאה, ולמענה מידי לכל שאלה. את התוצאות הראשוניות ניתן לראות לאחר כ-3 שבועות, ותוך כחודשיים שלושה נוספים מושלם השינוי המשמעותי לטובה. תוצאה סופית מכל ניתוח אסתטי הנה כשנה מהניתוח.

מטופלים מספרים: