הקטנת חזה

החזה הנשי הנו סמל הנשיות, ועל פי רוב מבטא חלק בלתי נפרד מתחושת השלמות הנשית של כל אישה. בחלוף השנים, החזה, בדומה לאישיות האדם, גם הוא משתנה ומתבגר.

ניתוח להקטנת חזה מתבצע, במרבית הפעמים, מתוך צורך אסתטי ותפקודי-רפואי כאחד.

זאת משום שהמטופלות המבקשות אותו, לעיתים קרובות, מתלוננות על כאבי גב, דלקות עור חוזרות מתחת לשדיים, עקמת בגב הנראית לעין, קושי בהתאמת ביגוד, פגיעה בדמוי עצמי, הפרעה ביכולת לבצע פעילות גופנית, אי נוחות בחברה או בים, שקעים מכאיבים בכתפיים עקב רצועות החזיה, החמרה בכאבי גב בגיל מבוגר ועוד.

סיבות אלו ועוד, תורמות להיותו של ניתוח זה מבוקש בטווח גילאים רחב, החל מתום גיל ההתבגרות ועד הגיל השלישי.

בנוסף, מדובר בניתוח בעל שעור שביעות רצון גבוהה במיוחד, שכן השיפור האסתטי מתלווה לשיפור תפקודי ניכר בתחומי חיים רבים.

דוגמנית לאחר ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה

מבוצע בהרדמה כללית ואורך כשעתיים עד שלוש שעות, בהתאם לגודל החזה ולשיטת הניתוח במהלכו מוקטן השד, מהודקת מעטפת העור ומעוצבת העטרה.

שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה, בהתאם לגודל השדיים, סוג העור ואיכותו.

שיטת הקטנת החזה המקובלת הנה כזו המשלבת הקטנת מעטפת העור יחד עם הרמת השד והקטנתו ולפיכך בשיטה זו יהיו בתום הניתוח חתכים ניתוחיים בעור השד. חתכים אלו יחלימו בהמשך כצלקות ואלו יתבהרו ויטשטשו לרוב עם הזמן.

מספר שעות לאחר הניתוח, משוחררת המטופלת לביתה ומתבקשת ללבוש חזיית ספורט בחודש הקרוב וכן לנוח כשבוע ימים בביתה.

בהדרגה, ולאחר שבוע המנוחה, ניתן לחזור לפעילות. את תוצאת הניתוח הסופית, ניתן לראות תוך שלושה עד שישה חודשים. לאחר הניתוח ובמהלך מספר חודשים, תהיה המטופלת תחת מעקב שוטף במרפאה על ידי ד”ר פרידמן וצוותה.

מומלץ לשמור על משקל גוף יציב לאחר הניתוח כדי לשמר את התוצאה הניתוחית.

דברים נוספים שאולי יעניינו אותך:

שאלות נפוצות – הקטנת חזה

  • האם סמני הניתוח נעלמים עם הזמן?

    הצלקות שנותרות אחרי ניתוח זה הן קבועות ואינן נעלמות. במהלך תקופת ההבשלה הביולוגית של הצלקת, שעשויה להימשך כשנה או יותר, תחול הבהרה, השטחה וריכוך של הצלקת לרוב. כאמור, לא ניתן לצפות מראש כיצד תתרפאנה הצלקות ויש לציין שזמן הריפוי ואופיו שונים מאישה לאישה וכך גם טיב הצלקות.

  • האם ניתן להניק לאחר ניתוח להקטנת חזה?

    לרוב לא ניתן להניק לאחר ניתוח הקטנת שדיים. יש לזכור שגם נשים שלא עברו אף ניתוח בשדיהן אינן מסוגלות לעתים להניק. מומלץ למטופלת המעוניינת להניק לדחות את ניתוח הקטנת החזה עד להשלמת הלידות.

יש לכם שאלה? צרו קשר

שם פרטי

דוא"ל

מה תרצו לשאול