לוגו ניתוחי פנים ואישה מחייכת

ניתוחי פנים

הפנים הן ללא ספק החלק החשוף, הייחודי והייצוגי ביותר של כל אדם. שינויים במבנה הפנים לא פוסחים על אף אחד, ונמשכים למעשה כל חיינו. בעשור השלישי לחיים מופיעים קמטוטים ראשונים, בתחילה בהפעלת שרירים ובהמשך נותרים במנוחה.

מתיחת פנים צוואר

ניתוח עפעפיים

הרמת גבות

ניתוחי פנים ​- לפני ואחרי

ניתוחי פנים

מרכז הפנים, הלחי, מאבד מנפחו, כאשר חלק משומן הלחי צונח לכוון הפה וחלק לכוון מטה, מעבר לקו הלסת. שינויים בעור הצוואר מופיעים גם הם מוקדם יחסית ומלווים לעתים בהצטברות שומן תחת הסנטר. בגיל צעיר, ניתן לשפר שינויים אלו באמצעות חומרי מילוי המוסיפים נפח חסר ומחליקים בליטות ושקעים.

אולם, הזדקנות הפנים הנה מאוד דינאמית ולא פוסקת ובשלב מסוים מרגישים רבים שהגיע הזמן "למתוח את עור הפנים והצוואר". כיום, ברור שהטיפולים הניתוחיים, שנקראו בעבר ניתוחי מתיחת פנים, מיועדים למעשה לעצב, לפסל ולהצעיר באופן טבעי את הפנים המתבגרות. ובניגוד למתיחת העור שהייתה נחלת העבר, בשנים האחרונות ברור, שהצערת הפנים קשורה יותר מכל להשבת נפח ולמיקום נכון שלו בפנים ודווקא העור אינו החלק הדומיננטי בתוצאת הניתוח.

טיפול להצערת עור הפנים

הטיפול להצערת הפנים והצוואר לרוב משלב גם תיקונים באזורים נוספים כעפעפיים, גבות, אזור הפה ועוד. על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית חשוב לפנות לייעוץ, בו ייבחנו תווי הפנים, כולל השוואה לתמונה מגיל צעיר, ויותאם טיפול ניתוחי המפסל את הפנים. היקף הניתוח תלוי בסדר העדיפויות של המטופל, אולם מומלץ לתקן הפנים בצורה אחידה על מנת לשוות מראה טבעי יותר שיאפשר חזרה למעגל הפעילות מוקדם וללא סמנים בולטים המעידים על התערבות ניתוחית. בנוסף, יש לשקול טיפולים משלימים המשכיים כמו חומרי מילוי והצערת העור על מנת לשפר את מרכז הפנים ואזור הפה, אשר פחות מושפעים מניתוח עצוב הפנים וחשובים לשמירה על התוצאה הניתוחית.

החלמה מניתוח פנים משתנה בהתאם להיקף הניתוח. משך ההחלמה קצר מאוד, והצלקות לרוב קצרות גם הן. ההחלטה על היקף הניתוח מתבצעת על ידי המנתח, לאחר בחינת המטופל והבנה של שאיפותיו.

מטופלים מספרים: