לוגו ניתוחי פנים ואישה מחייכת

הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות צידיות הוא ניתוח משלים עבור ניתוח צניחת עפעפיים עליונים, פעמים רבות הוא אף מבוצע בו זמנית. המראה האופייני לגבה צנוחה הנו כיסוי עפעף עליון והדגשת קפל עפעף צדדי.
מראה הגבות משתנה, עפ"י רוב, החל מגיל 45 ואילך ובעזרת ניתוח זה, מעוצבות הגבות כך שצורתן הופכת רעננה יותר וארובת העין נפתחת. טרם הניתוח, ייבדק המטופל באופן מעמיק ויאותרו ויתועדו בעיות עיניים קיימות.

מטרתו של ניתוח הרמת גבות

מטרת הניתוח היא לתקן את צניחת זנב הגבה ולפתוח את ארובת העין הניתוח במשך 30 – 45 דקות. גורמי הסיכון העיקריים של ניתוח זה הנם נטייה לדמם מוגבר ולחץ דם גבוה. לכן, חשוב לאזן את לחץ הדם ולהפסיק את נטילת מדללי דם כשבועיים טרם הניתוח.

כיצד מתבצעת הרמת גבות?

ישנן טכניקות הרמה שונות ובהם, שימוש בחתכי ניתוח עפעפיים (אם מתקיים), והפרדת הרקמה מתחת לגבה. במצב של צניחה משמעותית, יבוצעו חתכי הניתוח בקו השיער והרקות (מוסתרים), יורמו שולי הגבה והרקמה הרכה תקובע מחדש. וישנה גם השיטה האנדוסקופית, בה לא ניתן לבצע כריתת עודפי עור. ההתאמה האישית נעשית במרפאה בשיתוף המטופל.

הרמת גבות​- לפני ואחרי

הרמת גבות​- שאלות נפוצות

ההחלמה מהניתוח מהירה יחסית ולאחר השגחה של מספר שעות, משוחרר המטופל לביתו. לאחר הניתוח יונחו קומפרסים קרים למספר שעות, כדי למנוע שטפי דם ובצקות. כמו כן, המטופל מתבקש לא לחפוף את ראשו במשך יומיים.

ניתוח זה מסייע בהצערת צידי ארובות העיניים ולעתים משפר שם את הקמטים, במיוחד את אלו הנוצרים עקב עודפי עור. עם זאת, במקביל, מומלץ להזריק בוטוקס לצורך החלשת השריר בצידי העיניים. פעילות משולבת זו מביאה לשיפור אסתטי המאריך ימים.
לרוב אנו ממליצים לבצע הזרקה של בוטוקס לצידי העיניים מספר שבועות לפני הניתוח. לאחר הפחתת הפעילות השרירית, יבוצע ניתוח הרמת הגבה.

לא ניתן לצפות מראש כמה זמן יחזיקו מעמד. בהיות עור הפנים שונה ממטופל למטופל, התגובה לניתוח, התוצאה וכמה זמן תישאר, שונים. אולם לרוב מדובר בשינוי אסתטי לשנים רבות.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:

ניתוח עפעפיים