ניתוחים לעיצוב הגוף

מאמי מייקאובר

להיות אמא ולהרגיש אישה

איזו חוויה מעצימה היא להביא ילד לעולם, ואיזה אושר ניכר בפנינו כשאנו אוחזות במתנה היקרה מכול. אך לצד האושר מגיע גם תסכול כאשר איננו מצליחות לחזור לגופנו שהיה למרות מאמצים רבים של דיאטה וספורט.

"מאמי מייקאובר" הוא ניתוח פלסטי המשלב מתיחת בטן, עיצוב חזה ושאיבת שומן כמכלול אחד. מקורו של הטרנד בארה"ב, אך הוא תופס תאוצה רבה גם בישראל.

ד"ר טלי פרידמן, כירורגית פלסטית בכירה מומחית בעיצוב הגוף וחלוצת שיטת ה"מאמי מייקאובר" בישראל, מסבירה הכל אודות ההליך.

באיזו בעיה מטפל הליך המאמי מייקאובר?

סימני ההיריון והגיל ניכרים בגוף: במהלך ההיריון שרירי דופן הבטן מתרחקים זה מזה, אותם שרירים האחראים על מראה אסוף ומהודק של הבטן. ריחוק זה תורם לנפיחות ורפיון הבטן ולמראה בולט והריוני. החזה הופך לנפול וריקני, וייתכנו גם עודפי עור, קפלים, קמטים ולעיתים גם סמני מתיחה באזור החזה והבטן.

"מאמי מייקאובר" הוא הליך ניתוחי שמיועדים לתקן שינויים אלה והוא כולל מתיחת בטן ("Moomy-tuck"), ניתוחים לעיצוב החזה: הרמת החזה, הגדלה או הקטנת החזה ושאיבת שומן. היתרון בהליך זה הוא שניתן לקבל שינוי משמעותי במראה הגוף תוך זמן החלמה יחסית קצר.

למי מתאים המאמי מייקאובר?

הניתוח מתאים לנשים שהשלימו את בניית התא המשפחתי או שירדו במשקלן ורוצות לשפר את מראה גופן.

ענת טיאגאי (40), אם לארבעה ילדים, עברה ניתוח Mommy-tuck בהיותה מנהלת מרכז עסקי בהרצליה מספרת: "היה לי קשה לחיות עם סימני המתיחה מההריונות, היה לי בקע כתוצאה מאחת הלידות ולא הרגשתי בנוח כמו שהרגשתי בעבר. חלמתי לחזור לגוף שהיה לי. לא תכננתי לצאת מהניתוח כמו דוגמנית, אלא בוורסיה הכי משודרגת של עצמי. פגשתי את ד"ר טלי פרידמן אחרי שראיתי מספר רופאים אחרים והייתה לי תחושת בטן טובה לגביה. התאהבתי בה, ובזכותה אני נהנית מגופי החדש כל פעם מחדש".

עופרית מצ'ס (42), אשת מכירות, מאפרת ואימא לשניים, עברה גם היא Mommy Tuck ומספרת: "תמיד הרגשתי שיש לי בטן שאני לא רוצה בה. תקופה ארוכה עליתי וירדתי במשקל, וכשרזיתי לבסוף כ-30 ק"ג נשארה לי בטן שצונחת. עשיתי ספורט וזה לא עזר… נוכחות הבטן הציקה לי במידה שלא יכולתי לסבול זאת ורציתי להפטר ממנה. כשבאתי לפגישת יעוץ אצל ד"ר טלי החששות מהניתוח נעלמו. נוצרה כימיה בנינו, היא לא שכנעה אותי או דחקה, ועודדה אותי לקבל חו"ד נוספת. אני שמחה שכעבור שבועיים עברתי את הניתוח. הסביבה מאוד מפרגנת, אני כל הזמן מקבלת מחמאות וכולם תומכים וגאים".

מאמי מייקאובר- לפני ואחרי

מאמי מייקאובר ​- שאלות נפוצות

כן. זהו ניתוח הנחשב לבטוח מאוד וסבוכים הנם נדירים. על מנת להפחיתם יש להקפיד על בצוע מלא של ההנחיות הרופא. ד"ר פרידמן מכינה את המטופלות בקפדנות לקראת הניתוח, כאשר אחת ההנחיות הנה הפסקת עישון מלאה שבועיים לפני הניתוח ולאחריו.

האיגוד האמריקאי לכירורגיה  פלסטית (ASPS) מצביע על גידול של 70% בשעור ניתוחי מתיחת בטן והרמת חזה משנת 2000 ועד שנת 2012. לדברי ד"ר טלי פרידמן הניתוח המשולב מתקיים בארץ כבר כחמש שנים, ובשנה האחרונה הפך לנפוץ יותר: "הפופולריות הגוברת של הניתוח בישראל היא בזכות מהפך תרבותי שנותן לנשים לגיטימציה לשפר את גופן שהשתנה לאחר הלידות או לאחר ירידה במשקל".

בשנים האחרונות התווספו פיתוחים רפואיים שהצליחו להוריד את רמת הכאב של הניתוח ובכך הוא הפך להרבה יותר נסבל. למשל, הזרקת חומרי הרדמה לחתכים הניתוחיים. בכך מתבצע אלחוש מקומי ל-48 השעות הראשונות לאחר הניתוח בהן הכאב אמור היה להיות גבוה.

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ולרוב כרוך בהשגחה של לילה. בבוקר שלאחר הניתוח משוחררת המטופלת לביתה, לאחר שהיא מתניידת, אוכלת ושותה. בשבוע הראשון מתבקשת המטופלת להלך כאשר גופה כפוף קלות. לאחר מכן ניתן לחזור לפעילות רגילה שאינה כרוכה במאמץ גופני או הרמת משקל. מטופלות לרוב חוזרות בשלב זה לעבודה משרדית בהיקף חלקי. לאחר כשבועיים ניתן לחזור לעבודה ולתפקוד מלא. לאחר שלושה שבועות ניתן לחזור להתעמלות מתונה ואחרי חודש ניתן לחזור לשגרה רגילה ולעסוק בכל ספורט שרוצים.

ניתוח מאמי מייקאובר לא מפריע להתפתחות הריון נוסף, אולם היריון נוסף עשוי לפגוע בתוצאות הניתוח.

דילוג לתוכן