ניתוחים לעיצוב הגוף

ניתוח מתיחת בטן היקפית (Body Lift)

ניתוח מתיחת בטן היקפית מתאים לנשים ולגברים הסובלים מעודפי עור בדופן הבטן, הירך הצידית והעכוז.
בניתוח זה, מלבד שיפור וחיטוב בדופן הבטן, מושג שפור ניכר בצלוליט בצידי הירך והעכוז מורם ונראה חטוב יותר. הניתוח משפר בצורה ההיקפית והטובה ביותר את מראה הגוף, הצלקות ממוקמות נמוך וניתן להסתירן לרוב תחת הלבשה תחתונה.

ניתוח מתיחת בטן היקפית מבוצע בהרדמה כללית, אורכו בין שעתים וחצי לארבע שעות, בהתאם לממדי המטופל ומורכבות הניתוח.במהלך הניתוח מעוצבים בו זמנית דופן הבטן, אזור הערווה, צידי האגן, הירכיים הצידיות והישבן. הסרת עודפי העור והשומן נעשית בצורה היקפית, בשילוב שאיבות שומן מעצבות. ההחלמה מניתוח זה דומה לניתוח מתיחת בטן סטנדרטית.

מתיחת בטן ועיצוב הגוף: שיטת הניתוח

שיטת הניתוח משתנה בין מטופל אחד לאחר, בהתאם לגודל ומיקום עודפי העור והשומן, פרופורציות הגוף, מצב השרירים ועוד.
כמו כן, הגישה הניתוחית לאזור הישבן משתנה בין מטופל למטופל, בהתאם לשאיפותיו ולמבנה גופו וכוללת הרמה ועיצוב.
בכל מקרה של ניתוח מתיחת בטן היקפית נותרת צלקת לכל רוחב הבטן התחתונה, הממשיכה היקפית בצידי האגן ומעל הישבן 360 מעלות. צלקת זו מתוכננת בשאיפה שתוסתר מתחת לקו התחתונים/בגד הים. לעתים היא יכולה גם לחרוג מגבולות התחתון/ בגד הים, באם עודפי העור האחוריים גבוהים במיוחד. צלקת נוספת הנותרת לאחר ניתוח זה הנה סביב הטבור (כמקובל במתיחת בטן).

זמן ההחלמה לאחר הניתוח

המטופל משוחרר לאחר כיממה לביתו, עם חבישה רכה, חגורת בטן או מחוך, ומספר נקזים לתקופה של מספר ימים, בתלות בכמות ההפרשה. משך ההחלמה הנו כשבועיים, ולאחר מכן ניתן לחזור לעבודה משרדית ולנהיגה באופן הדרגתי. חזרה לספורט הנה כעבור כחודש.

מתיחת בטן היקפית- לפני ואחרי

מתיחת בטן היקפית- שאלות נפוצות

בתקופת ההחלמה מומלץ ללכת ככל האפשר, להפעיל את השוקיים, ובעת המנוחה לקפל מעט את הברכיים על ידי הנחת שתי כריות מתחת לברכיים והראש. בשבוע הראשון קשה לעמוד וללכת זקופים, עקב הרגשת המתיחה בדופן הבטן. מומלץ שלא לנסות ולהתיישר בכוח, אך גם לא להתכופף בצורה מוגזמת.

הידוק שרירי הבטן, כמו גם מתיחת העור והשומן גורמים לתחושה של לחץ (מחוך) שנמשכת בין מספר שבועות ועד מספר חודשים אחרי הניתוח. תחושת לחץ זו יכולה לגרום להרגשת נפיחות ומלאות בעיקר לאחר האוכל. תחושה זו תחלוף עם הזמן. גם אחרי הניתוח ייתכנו קפלי עור ושומן בבטן בזמן ישיבה וכפוף. הבצקות מניתוח יחלפו תוך מספר חודשים ומשקל הגוף צפוי לרדת במהלך החודשים הבאים.

דילוג לתוכן