ניתוחים לעיצוב הגוף

עיצוב יריכיים

אזור הירכיים הנו אזור אשר נוטה לצבור שומן, לפיכך הנו בין הטיפולים האסתטיים השכיחים ביותר לעיצוב, חיטוב, מתיחות והצרת היקפים. עם השנים העור הופך להיות יותר רפוי ופחות גמיש וכך נוצרים קפלי עור לא אסתטיים שיש לטפל בהם. בנוסף לפן האסתטי, מדובר גם בבעיה רפואית הנגרמת בעקבות שפשפות ודלקות עור במקום.
אופי הניתוח נקבע בהתאם למבנה הירך של כל מטופל. קיימים מצבורי שומן בולטים והעור מתוח, ניתן לעצב את הירך רק באמצעות שאיבת שומן

במקרה בו קיימים גם עודפי עור, הנראים כקפלים, קמטים או לעתים כמצבורי שומן גדולים ורפויים, הפעולה הטיפולית חייבת לכלול גם מתיחה של העור. שאיבת שומן בלבד, במצב כזה, צפויה להחמיר את מצב הרפיון ולפיכך אינה רצויה.
עור הירך הפנימית הנו דק, ולפיכך ישנם מקרים בהם נוצר קפל עורי רפוי באזור הירך הפנימית. גורמי הסיכון להיווצרות עודפי עור רפויים בירכיים הפנימיות יכולים להיות ירידה משמעותית במשקל, או שינויים במשקל לאורך השנים (אקורדיון), גיל מתקדם ואף שאיבות שומן קודמות. ניתוח למתיחת העור באזור זה מתבסס על מיקום העור העודף וכמותו.

עיצוב והצרת היקפים בירכיים

קיימים מספר ניתוחי ירך פנימית, הנבדלים זה מזה באורך ומיקום החתך הניתוחי:
חתך במפשעה בלבד- הגרסה הוותיקה ביותר של ניתוח מסוג זה. יעילות השיטה מוגבלת, אך תורמת במצב של עודף עור קטן בירך הפנימית העליונה. שיטה זו אינה יעילה בבעיות אסתטיות מורכבות יותר לאורך הירך.
חתכים ניתוחיים הממוקמים באספקט הפנימי של הירך- זאת במשולב עם חתך מפשעתי לפי צורך. זוהי השיטה המקובלת והיעילה ביותר להסרת עודפי עור בירכיים הפנימיות. אורך החתך שבפנים הירך משתנה בהתאם לכמות עודפי העור. בעודפי עור גדולים לאורך כל הירך, הטיפול נעשה בגרסה המלאה של הניתוח, ואילו במצב חמור פחות ניתן לצמצם את אורך החתכים הניתוחיים.

עיצוב יריכיים ​- לפני ואחרי

עיצוב ירכיים - שאלות נפוצות

ניתוח מתיחת ירכיים פנימיות אורך כשעה עד שעתיים, בהתאם למורכבותו וכמות עודפי העור. לרוב הוא כולל גם שאיבות שומן, על מנת לעצב ולחטב את הירך, במקביל להסרת עודפי העור. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית לרוב. החתכים הניתוחיים נתפרים בתפרים נמסים המוסתרים בתוך העור ולכן פס הניתוח הנו דק ועדין. לאזור הניתוח מוזרק חומר הרדמה, כדי למנוע כאב ולאפשר ניידות מוקדמת. בסיום הניתוח, האזור מכוסה בפלסטר רפואי עדין וכן במחטב אלסטי.

בתום הניתוח מועבר המטופל למחלקת ההתאוששות למשך כשעה ונמצא תחת השגחה צמודה, ולאחר מכן מועבר להמשך מנוחה בחדרו. מידת הכאב הנה נמוכה ולרוב בעת מנוחה לא חשים כלל באי נוחות או כאב. באמצעות אלחוש, או מניעת כאב קפדנית, ניתן לנייד את המטופלים מוקדם. אנו מקפידים על ירידה מוקדמת מהמיטה, לעתים עוד ביום הניתוח. משך ההחלמה תלוי בהיקף הניתוח, מספר האזורים שטופלו ומורכבות הניתוח. מעבר לכך, יש לזכור כי קצב ההחלמה מניתוחים הנו אישי ומושפע מגורמים נוספים. בשבוע הראשון לניתוח, מתבקש המטופל להלך בצעדים קטנים ולהימנע מפיסוק הרגלים.

בימים הראשונים צפויה אי נוחות מסוימת, בעיקר בתנועה, עליה ניתן להתגבר באמצעות שימוש בנוגדי כאב. ניתן להתקלח רק כעבור מספר ימים, לאחר הסרת הבגד האלסטי. ניתן לחזור לנהוג ולעבוד לאחר כשבועיים לערך. לפעילות גופנית מאומצת, יש לחזור בהדרגה, החל מחודש לאחר הניתוח. יש לציין, כי בצקות ברקמה הן בהחלט שכיחות, והן חלק מהחלמה נורמלית של ניתוחים. בצקות אלו חולפות בהדרגה, בשבועות עד חודשים שלאחר הניתוח.

ניתוחים פלסטיים ככלל, וניתוחים לעיצוב הגוף באופן ספציפי, הנם בטוחים בזכות השתכללות שיטות הניתוח וההרדמה, ושימוש בחומרים ושיטות מתקדמים. עם זאת, בכל הליך ניתוחי טמונים סבוכים אשר אינם בשליטת המנתח. על מנת לאפשר למנתח לבצע את הניתוח בבטיחות המרבית, המטופל מתבקש לדווח במדויק על היסטוריה רפואית אישית ומשפחתית, ועל שימוש בתרופות, ויטמינים ותוספי מזון. מחלות כרוניות, כמו נטייה ליתר לחץ דם, יש צורך לאזן לפני הניתוח.

דילוג לתוכן