ניתוח הרמת ישבן

הרמת ישבן מתבצעת, עפ"י רוב, אצל נשים וגברים אשר מעוניינים להשיג מראה ישבן מעוצב, מחוטב ומורם. לעתים מראה העכוז 'נפול' או 'ריק' באופן מולד, ולעתים מראהו נפגם לאחר ירידה דרסטית במשקל, לאחר הריון ולידה, או עם הגיל. ניתוח להרמת העכוז הנה פעולה ניתוחית פשוטה וקצרה באופן יחסית, מבוצעת בהרדמה כללית, במשך שעה וחצי עד שעתיים, בהתאם לממדי המטופל ושיטת הניתוח. מרכיבי הניתוח עשויים להשתנות ממטופל אחד לשני, בהתאם לגודל ולמיקום עודפי העור והשומן, שאיפות המטופל ופרופורציות הגוף.

הרמת ישבן מתבצעת באחת מהדרכים הבאות

הרמת ישבן קלאסית– (הסרת עודפי עור עליונה)- עודפי עור מוסרים מחלקו העליון של העכוז וכך נוצר מראה מורם לעכוז. ניתן, במקרה הצורך, להוסיף גם שומן או להשתמש ברקמה העליונה העודפת כדי להגדיל ולעצב את הישבן. הצלקת הניתוחית נמצאת בתוך קו התחתון לרוב, רוחבית, מעל הישבן.

הרמת ישבן תחתון– שיטה זו הנה בעלת צלקות נסתרות, הנמצאות רובן סביב פי הטבעת. בשיטה זו ניתן למעשה לשנות צורה של ישבן תחתון ולהפכו לצעיר וזקור יותר.

השתלת שומן– לפי שיטה זו שואבים שומן מאזורים אחרים בגוף (בטן, ירכיים, מותניים, וכו'), ומזריקים אותו לאזור העכוז, לשם עיצוב ומילוי. היתרון הבולט בשיטה זו, הנו שהשתל הוא מגוף המטופל, ולכן אין סכנה לדחיית השתל. חלק מן השומן המוזרק נספג ומתפוגג לאחר הניתוח, אולם השומן שנקלט מתפקד מעתה כרקמת שומן רגילה התורמת למראה הטבעי של הישבן המעוצב.

הגישה הניתוחית לאזור הישבן משתנה בין מטופל למטופל בהתאם לשאיפותיו ולמבנה גופו וכוללת עיצוב באמצעות הרמה בלבד או הרמה והגדלה עם שומן עצמי או רקמה עצמונית מהאזור. ד”ר פרידמן תתאים את מרכיבי הניתוח לצרכי המטופל הספציפי.

פעמים רבות, מטופלים שמקבלים מענה אסתטי חלקי, לאחר מתיחת בטן, יבקשו להשלים את הניתוח למתיחת בטן היקפית באמצעות ניתוח זה. בהשוואה למתיחת בטן, הרמת ישבן או השלמה להיקפית הנה פעולה ניתוחית קלה מאוד, משתחררים הביתה לעתים כעבור מספר שעות וחוזרים לפעילות רגילה, למעט הגבלה במשך הישיבה בשבוע הראשון.

הצלקת שנותרת אחרי ניתוח זה הנה קבועה ואינה נעלמת. במהלך תקופת ההבשלה הביולוגית של הצלקת, שעשויה להימשך שנה או יותר, תחול הבהרה, השטחה וריכוך של הצלקת בדרך כלל.

ניתוח הרמת ישבן- לפני ואחרי

ניתוח הרמת ישבן​- שאלות נפוצות

לאחר ניתוח הרמת ישבן בשיטה הקלאסית, המטופל מאושפז במשך מספר שעות בלבד ומשוחרר לביתו עם חגורה או מחוך ושני נקזים לתקופה של מספר ימים, בתלות בכמות ההפרשה מהם. בשיטות השונות, לא נשתמש בנקזים. ההחלמה מניתוח זה הנה כשבוע ימים, שלאחריהם ניתן בהדרגה לחזור לעבודה משרדית ולנהיגה. החזרה לפעילות ספורטיבית הנה כעבור כחודש.

לאחר הניתוח, המטופל נמצא במעקב שוטף במרפאה לתקופה של מספר חודשים. תוצאות הניתוח מתייצבות כשלושה חודשים לפחות לאחר הניתוח. לא ניתן לצפות בוודאות את תוצאות הניתוח, כיוון שכל גוף מגיב בצורה שונה לניתוח, כפי שגם המצב ההתחלתי שונה ממטופל אחד לשני.

אכן, האזור השכיח ביותר, שם מתהווים עודפי העור, והנו לרוב בראש סדר העדיפויות של המטופלים- הבטן. שם מדובר לעתים לא רק בעודפי עור אלא גם בחולשה של דופן הבטן ובבקעים או הרניות.
אזורים נוספים הנם הזרועות, הירכיים והעכוז, השדיים והפנים.