ניתוחים לעיצוב הגוף

ניתוח הרמת ישבן

הרמת ישבן (נקרא גם מתיחת עכוז) מתבצעת, עפ"י רוב, אצל נשים וגברים אשר מעוניינים להשיג מראה ישבן מעוצב, מחוטב ומורם. לעתים מראה העכוז 'נפול' או 'ריק' באופן מולד, ולעתים מראהו נפגם לאחר ירידה דרסטית במשקל, לאחר הריון ולידה, או עם הגיל. 

כיצד מתבצע ניתוח הרמת ישבן?

ניתוח להרמת העכוז הנה פעולה ניתוחית פשוטה וקצרה באופן יחסית, מבוצעת בהרדמה כללית, במשך שעה וחצי עד שעתיים, בהתאם לממדי המטופל ושיטת הניתוח. מרכיבי הניתוח עשויים להשתנות ממטופל אחד לשני, בהתאם לגודל ולמיקום עודפי העור והשומן, שאיפות המטופל ופרופורציות הגוף.

הרמת ישבן קלאסית (הסרת עודפי עור עליונה)  – עודפי עור מוסרים מחלקו העליון של העכוז וכך נוצר מראה מורם לעכוז. הצלקת הניתוחית נמצאת בתוך קו התחתון לרוב, רוחבית, מעל הישבן.

ניתוח הרמת ישבן- לפני ואחרי

שאלות ותשובות על ניתוח הרמת ישבן:

לאחר ניתוח הרמת ישבן בשיטה הקלאסית, המטופל מאושפז במשך מספר שעות בלבד ומשוחרר לביתו עם חגורה או מחוך ושני נקזים לתקופה של מספר ימים, בתלות בכמות ההפרשה מהם. בשיטות השונות, לא נשתמש בנקזים. ההחלמה מניתוח זה הנה כשבוע ימים, שלאחריהם ניתן בהדרגה לחזור לעבודה משרדית ולנהיגה. החזרה לפעילות ספורטיבית הנה כעבור כחודש.

לאחר הניתוח, המטופל נמצא במעקב שוטף במרפאה לתקופה של מספר חודשים. תוצאות הניתוח מתייצבות כשלושה חודשים לפחות לאחר הניתוח. לא ניתן לצפות בוודאות את תוצאות הניתוח, כיוון שכל גוף מגיב בצורה שונה לניתוח, כפי שגם המצב ההתחלתי שונה ממטופל אחד לשני.

אכן, האזור השכיח ביותר, שם מתהווים עודפי העור, והנו לרוב בראש סדר העדיפויות של המטופלים- הבטן. שם מדובר לעתים לא רק בעודפי עור אלא גם בחולשה של דופן הבטן ובבקעים או הרניות.
אזורים נוספים הנם הזרועות, הירכיים והעכוז, השדיים והפנים.

דילוג לתוכן