ניתוח שאיבת שומן והמסת שומן נועד לשפר את המראה של חלקי הגוף השונים, להצרת היקפים ולהסרה של מצבורי שומן, אשר לא נעלמים לאחר ירידה במשקל.

חשוב להדגיש כי מדובר בפעולה ניתוחית, אשר אינה מהווה תחליף לדיאטה ואינה מיועדת לשמש כשיטה לירידה במשקל.

ניתן לביצוע בהרדמה מקומית או כללית, בתלות ברצון המטופל, גודל האזור הנשאב ונפח השאיבה המתוכנן.

שאיבת השומן אפשרית בכל אזור בגוף בו קיימת מלאות לא אסתטית, בעקבות הצטברות שומן שטחי.

המועמד האידאלי להצלחת ניתוח שאיבת שומן הנו בעל משקל גוף תקין או בעודף משקל קל ובעל איכות עור טובה באזור הנשאב. זאת משום שהצלחת הניתוח תלויה, בין השאר, ביכולת העור להתכווץ חזרה.

דוגמנית לאחר ניתוח שאיבת שומן
ניתוח שאיבת שומן

כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן?

שאיבת השומן נעשית ע"י פעולה ניתוחית זעיר-פולשנית, אשר מבוצעת מבעד לחתכים קטנטנים בעור. חתכים אלו נרפאים כצלקות זעירות אשר מטשטשות עם הזמן. באמצעות הפתחים הללו מוחדרת צינורית דקיקה, המכניסה לשומן נוזל סטרילי ובו חומר מרדים וחומר מונע דמום. שיטת מילוי הרקמה בנוזל קרויה TUMESCENT והיא מהווה את הבסיס לשאיבה מוצלחת, עם מינימום סמנים כחולים. בשלב הבא, מבוצעת שאיבת שומן רשתית באמצעות קנולות עדינות, שבקצותיהם חורים ומחוברות למכשיר לשאיבת השומן. לעתים, מתווסף שלב ביניים של המסת שומן בלייזר, גלי רדיו או אולטרסאונד.

שאיבת שומן ועיצוב קוביות בבטן

שאיבת שומן לפני ואחרי ניתן לשאוב אזורים רבים בגוף, כאשר לעתים נבחר במכשיר שאיבה ספציפי, על מנת לשפר את פעולת וקלות השאיבה באזור מסוים. כך למשל נעדיף לבצע עיצוב אתלטי של דופן הבטן, הקרוי "קוביות", באמצעות טכנולוגיית האולטרסאונד או הלייזר, המאפשרים הכנה של השומן באמצעות המסה מקדימה שלו ופסול בו, בשלב השני. בתום פעולת השאיבה, נלביש את המנותח בבגד אלסטי ייעודי באזור השאיבה, עמו יתנייד ואף ישן בשבועות הבאים. אולי יעניין אותך גם : הסרת עודפי עור לאחר הרזיה  ניתוח הרמת ישבן

שאלות נפוצות – שאיבת שומן

החלמה לאחר ניתוח שאיבת שומן

מיד בתום הניתוח, מועבר המטופל למחלקת ההתאוששות לכ- שעה, שם מתעורר בהדרגה ותחת השגחה צמודה, ולאחר מכן מועבר להמשך מנוחה בחדרו. מידת הכאב הנה נמוכה ולרוב בעת מנוחה לא חשים כלל באי נוחות או כאב. לרוב, המטופל משתחרר לביתו מספר שעות מתום השאיבה. משך ההחלמה תלוי בהיקף הפעולה, מספר האזורים שטופלו ונפח השאיבה. מעבר לכך יש לזכור שקצב ההחלמה מניתוחים הנו אישי ומושפע מגורמים נוספים.

מתי ניתן לחזור לפעילות שגרתית?

בימים הראשונים צפויה אי נוחות מסוימת, בעיקר בתנועה, עליה ניתן להתגבר באמצעות שימוש בנוגדי כאב. ניתן להתקלח כעבור מספר ימים, לאחר הסרת הבגד האלסטי. חזרה לנהיגה הנה מספר ימים לאחר השאיבה, בהתאם לגודל הפעולה, ובאופן דומה חזרה לעבודה משרדית. לפעילות גופנית מאומצת נחזור בהדרגה, החל מחודש לאחר הניתוח. בצקות ברקמה בהחלט שכיחות, והן חלק מהחלמה נורמאלית של ניתוחים, ואלו חולפות בהדרגה בשבועות עד חודשים שלאחר הניתוח. תוצאה סופית מתקבלת כחצי שנה מהפעולה.

עד כמה הניתוח בטוח?

ניתוחים פלסטיים ככלל, וניתוחים לעיצוב הגוף בפרט, הנם בטוחים בזכות השתכללות שיטות הניתוח וההרדמה. עם זאת, בכל הליך ניתוחי טמונים סבוכים אשר אינם בשליטת המנתח. בשל כך, מתבקש המטופל לדווח במדויק על היסטוריה רפואית אישית ומשפחתית , וכן על שימוש בתרופות, ויטמינים ותוספי מזון ומחלות כרוניות, כמו נטייה ליתר לחץ דם וסכרת שיש צורך לאזן לפני הניתוח.