הזרקת שומן לפנים

אובדן נפח באזורים שונים של הפנים מוביל לא רק לשקעים לא מחמיאים אלא למראה כללי עייף, וחולני. הפתרון האפקטיבי ביותר במקרים אלה הוא החזרת נפח ללחיים. האופציות הזמינות הנן באמצעות חומצה היאלורונית, רדיאס או שומן עצמי.

הזרקת שומן לפנים מתאפיינת ביתרון משמעותי בהשוואה לפיסול פנים עם חומצה היאלורונית: חומר המילוי אינו סינתטי אלא טבעי, כאשר למעשה נלקח מהמטופלים עצמם, ובהתאם הקליטה שלו אופטימלית והסיכון לתופעות לואי כמו דחייה אפסי. בנוסף קיים יתרון כלכלי, ובפרט כשמדובר בהזרקה לאזור רחב יחסית, שכן אין צורך לרכוש את חומרי מילוי.

דוגמנית שעברה הזרקת שומן לפנים

למי מתאים הזרקת שומן לפנים

הזרקת שומן לפנים מתאימה לכל מי שסובל מאובדן נפח באזור כזה או אחר של הפנים – בפרט לאזור מרכז הפנים כמו הלחיים שעלולות להפוך שקועות עם השנים, וכך גם הסנטר. באופן עקרוני הזרקת השומן מתאימה לכל אדם בכל גיל, בתנאי שאינו מעשן בעת בצוע הפעולה באופן פעיל.

ישנם מקרים שבהם הזרקת השומן מומלצת במיוחד. בפרט כך הדבר כשמבוצע ניתוח בו זמנית, המחייב ממליא הרדמה בחדר ניתוח, כמו למשל מתיחת פנים , או בעת פעולה ניתוחית אחרת.

ניתוח קוסמטי לפנים

לפני הטיפול

ההיערכות לטיפול הזרקת שומן לפנים כוללת 2 מרכיבים:

א. הפסקת נטילת תרופות מסוימות מדללות דם, בהתאם להנחיות המנתחת. כמו כן יש להימנע מעישון במשך לפחות כחודש לפני ההזרקה ולאחריה.

ב. תכנון מדויק של כמויות השומן והנקודות אליהן הוא יוזרק – על סמך המראה האופטימלי מבחינת המטופלים, ההתאמה למבנה הפנים שלהם ושאיפותיהם.

כיצד מתבצעת

טיפול הזרקת שומן לפנים נחשב קל למדי, אין צורך באשפוז וההחלמה מהירה יחסית.

תופעות הלוואי האפשריות העיקריות הן אי נוחות (קלה) באזור שממנו נשאב השומן ובאזור אליו הוא הוזרק, שטפי דם מקומיים ובצקות. התופעות נעלמות מעצמן תוך מספר ימים וכבר לאחר זמן קצר ניתן לחזור לשגרה מלאה.
[/pane]

החלמה

הפנים, כיתר חלקי גוף האדם, אינם סימטריים לפני הניתוח וגם לא יהיו כאלו לאחריו. חוסר הסימטריה בא לידי ביטוי בצורת הקמטים ועומקם, ששונה מצד לצד, בגובה הגבות, בצניחת העפעפיים, במפתח העיניים, בנפיחות מתחת לעיניים, בצורת הלחיים (עצם הלחי ושומן הלחיים), ברוחבן ובמידת הבלט שלהן, בקו הלסת ובקמטי הצוואר. לפיכך, אסימטריה מולדת גנטית של הפנים הנה קבועה ואינה משתנה עקב הניתוח.

סיבוכים אפשריים

יכולים להתרחש סבוכים לאחר פעולה זו, כמו לאחר כל ניתוח אסתטי, אולם הם נדירים ולרוב הפעולה עוברת עם מינימום תלונות ואי נוחות.

למידע מפורט על ניתוחי מתיחת פנים