בשנים האחרונות הולך ומתגלה שעור הכשלונות הגבוה של הניתוחים הבריאטרים בשמירה על משקל גוף תקין לטווח ארוך. שעור כשלון של מעל 50% לטווח ארוך מאפיין ניתוחים בריאטרים שונים ובהם גם ניתוח הטבעת.

מטרת המחקר הנוכחי היתה לבדוק האם מטופלים אשר מבצעים ניתוחים לעיצוב הגוף בתום השלמת הירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי מסוג טבעת, מצליחים לשמור טוב יותר על משקל הגוף הנמוך בהשוואה לאלו שלא עשו ניתוחים לעיצוב הגוף בתום הירידה במשקל.

מחקר זה כלל 2405 מטופלים שעברו ניתוח טבעת להרזיה במרכז רפואי סורוקה בין השנים 1997 ל-2007. לאחר סקר טלפוני בקרב מטופלים אלו אופיינה קבוצה בת 72 מטופלים שעברו ניתוח להסרת עודפי עור בתום הירידה במשקל. ממאגר המטופלים הכללי נבנתה קבוצת בקורת המותאמת בנתוניה לקבוצת המחקר. הושוו נתונים דמוגרפים גופניים ואחרים כולל מעקב אחר משקל הגוף בתום הירידה במשקל, וכעבור 7 שנים בממוצע.

במחקר זה נמצא שהמטופלים בקבוצת המחקר, שהיו אלו שעברו ניתוחים לעיצוב הגוף, הצליחו לשמור על משקל גוף תקין בתום תקופת המחקר, עם BMI ממוצע  אשר הנו תקין, 24. לעומתם, המטופלים בקבוצת הבקורת, שעברו ניתוח טבעת מוצלח אך לא הסירו עודפי עור, חזרו ועלו במשקלם בתום תקופת המעקב, עם BMI ממוצע של 30.

במחקר זה נמצא שניתוח פלסטי לעיצוב הגוף הנו גורם המגן מפני השמנה עתידית לאחר ניתוח בריאטרי מוצלח.

למאמר המלא באנגלית לחץ כאן

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל – ד"ר טלי פרידמן בתכנית מילון היופי
ניתוחים לעיצוב הגוף

קידום ושיווק באינטרנט על ידי siteit קידום ובניית אתרים