ד"ר טלי פרידמן מתארחת בתכנית "מילון היופי" לשיחה המוקדשת לניתוחים להסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל.

ניתוחים פלסטיים לאחר ירידה במשקל, מתאימים לשתי קבוצות מטופלים, כאשר הקבוצה הראשונה כוללת מטופלים לאחר ירידה קלה, בינונית או קיצונית במשקל והקבוצה השנייה כוללת נשים לאחר הריון ולידה (ידוע גם בשם Mommy Makeover).
ניתוחים אלה, להסרת עודפי שומן, ניתן לבצע רק כאשר מסיימים את תהליך הירידה במשקל ומומלץ במיוחד לשלבם עם שינויים בריאים בהרגלי החיים.
מדובר בניתוחים יחסית שטחיים, המתבצעים באזורים שונים בגוף: בבטן, בישבן, בזרועות, בירכיים, בחזה וכוללים לעתים רבות מספר של ניתוחים המשולבים בטיפול יחיד.
תהליך ההחלמה מניתוח להסרת עודפי עור, מאד הדרגתי. ההמלצות כמובן משתנות בהתאם למטופל ולסוג הטיפול, אך תחילה יש להמתין שבועיים-שלושה על מנת לחזור לעבודה משרדית ונהיגה, כחודש עד חזרה לפעילות גופנית מאומצת וכחצי שנה-שנה בכדי לראות את התוצאה הסופית.

ניתוחים לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל, הוכחו כמסייעים לשמירה על משקל גוף תקין לאורך זמן. כאשר אנו רגילים לנתונים המצביעים על 95% כישלון לדיאטות לטווח ארוך, וכ50-80% כישלון לניתוחים בריאטריים לטווח ארוך, אין ספק כי מדובר בהבנה חשובה, המשכנעת אותנו כי פתרון כירורגי זה הנו בעל משמעות אסתטית ופסיכולוגית כאחד.
מחקר נוסף אליו שותפה ד"ר טלי פרידמן, הראה כי כאשר הניתוחים המבוצעים כוללים יותר אזורים בגוף, משתפרת היכולת של אותה קבוצת המטופלים לשמור על משקל גוף תקין לאורך זמן.

עוד מהתקשורת והעיתונות:

ד"ר טלי פרידמן מדברת על הסרת עודפי עור לאחר הרזיה בתוכנית הבוקר של רז מאירמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *