ניתוח עפעפיים הינו הליך אפקטיבי מאוד לשיפור האסתטיקה של אזור העיניים. בחלק גדול מהמקרים מושג שינוי לטובה גם מבחינת שדה הראייה. במידת הצורך כדאי לשלב עם ניתוח העפעפיים גם הרמת גבות או ניתוח מתיחת פנים – וכך ליצור מראה מחמיא במיוחד.

מתי כדאי לבצע הרמת גבות?

צניחת הגבות היא תופעה שמתרחשת אצל רוב בני האדם בשלב מסוים, לרוב בסביבות גיל 45-50. היא באה לידי ביטוי בכיסוי של העפעפיים העליונים, בהדגשתם של הקפלים הצדדיים בעפעפיים ובמראה כבוי לאזור העיניים כולו. הנפילה היא של החלק החיצוני בכל אחת מהגבות, ובהתאם בדיקה פשוטה לגבי כדאיות הניתוח המשולב היא השוואה בין החלק החיצוני לחלק הפנימי של הגבה – חלק פנימי גבוה יותר הוא אינדיקציה לצניחה ולאפשרות לתקן זאת בעזרת הליך כירורגי מתאים.

פעולה פשוטה נוספת שמאפשרת לדעת האם כדאי לעבור הרמת גבות היא הנחת אצבעות על הקצוות החיצוניים של הגבות והרמת העור כלפי מעלה בתנועה קלה – אם התוצאה מוצאת חן בעיניך, כדאי לבחון את האופציה של ניתוח מתיחת גבות.

יחד עם זאת, לא כל אחד מתאים לעבור את ניתוח הרמת גבות, חשוב לציין שרק כירורג פלסטי יכול להגיד האם המטופל מתאים לניתוח זה.

מה כולל ניתוח משולב להרמת עפעפיים והרמת גבות?

כשהרמת הגבות מתבצעת במשולב עם ניתוח עפעפיים, ניתן להשתמש בחתכים שבוצעו לטובת הרמת העפעפיים העליונים גם לשם השבת הגבות למיקום המקורי שלהן. אם צניחת הגבות משמעותית במיוחד, יבוצעו במסגרת ההליך המשולב חתכים (נסתרים ככל האפשר) בקו השיער והרקות ודרכם יורמו הקצוות החיצוניים של הגבות. לאחר מכן יקובעו מחדש הרקמות הרכות באזור.

הן ניתוח להרמת עפעפיים, הן ניתוח להרמת גבות והן הניתוח המשולב הינם הליכים כירורגיים פשוטים יחסית, וההחלמה בעקבותיהם קצרה יחסית (ובפרט אם בוצעו בידיים מיומנות ומנוסות). מיד לאחר השלמת הניתוח יש להניח קומפרסים קרים באזור העין, כדי למנוע היווצרות בצקות ושטפי דם. במהלך ההחלמה תופעות לוואי אפשריות הן יובש או גירוי בעיניים, דמע, נפיחות מסוימת, סימנים כחולים בעפעפיים וכמו כן הראיה עלולה להיות מעט מטושטשת.

שילוב הזרקת בוטוקס

אופציה נוספת להעצמת האימפקט הטיפולי ולהשגת מראה צעיר ומחמיא במיוחד לשליש העליון של הפנים הוא הזרקת בוטוקס. חומר זה מאפשר לטשטש קמטי הבעה במצח, בין הגבות ובצדי העיניים, ואם מזריקים אותו לנקודות המדויקות מספר שבועות לפני ניתוח העפעפיים והגבות, השילוב מניב שינוי משמעותי במיוחד לטובה.

חזרה לעמוד ניתוח עפעפיים