מגיל 40 ולפעמים גם קודם, ניתן להבחין בצניחת של עור באזור הפנים, העפעפיים והצוואר. ניתוח מתיחת פנים וצוואר מטפל בצניחת הרקמות מרים ומותח את העור בקו הלסת והצוואר ומקנה לעור מראה רענן, צעיר וחיוני ולמעשה עוצר ומעכב את צניחת הרקמות באזור. מדובר בניתוח כירורגי המחייב הכנה נכונה לפני ואחרי הניתוח

תכנון מדויק

המפתח העיקרי להצלחת מתיחת פנים הוא התאמה מדויקת של הניתוח למטופל או למטופלת. תכנון הניתוח הספציפי נעשה עפ"י פרמטרים רבים ובהם מבנה הפנים, עובי עור הפנים, גמישותו, עומק הקמטים, מצב הצוואר, פיזור שומן תת עורי בנקודות שונות בפנים ועוד. גם לגיל של המטופלים ישנה השפעה וכן למצבם הבריאותי באופן כללי.

מסיבה זו חשוב מאוד להגיע לכירורג פלסטי מנוסה, שיעניק לכם ייעוץ מקצועי מקיף, יסביר לכם את תוכנית הניתוח, יפרט של תופעות הלוואי האפשריות וההחלמה בעקבות הניתוח, ויבהיר לכם מה ניתן לשנות ולשפר באמצעות הליך כירורגי ומה מידת השיפור הצפויה בעקבות הניתוח.

באופן כללי מומלץ לנצל את מפגש הייעוץ עם המנתח לטובת שיחה גלוית לב וכנה על כל נושא שמעסיק אתכם, ובמידת האפשר להתייעץ גם עם מי שכבר עברו ניתוח זה.

הכנה לפני הניתוח

לקראת ניתוח מתיחת פנים, כמו לפני כל ניתוח, מתבצעות בדיקות שונות על-מנת לוודא שהאדם כשיר לעבור הליך כירורגי בהרדמה מלאה, לשם כך מבוצעות בדיקות דם כלליות, בדיקת א.ק.ג וצילום חזה. בחלק מהמקרים יש צורך גם בבדיקת עיניים.

דגש חשוב במסגרת ההכנה הפיזית למתיחה הוא הפסקת עישון במשך לפחות חודש לפני הניתוח ועוד כחודש אחריו. הסיבה לכך היא שהרגל מזיק זה פוגע בזרימה התקינה של הדם, מאט את קצב ההחלמה והריפוי של איזור הניתוח ומגדיל את הסיכון להתרחשות סיבוכים שונים. כמו כן יש להפסיק לקחת תרופות ותוספי מזון מסוימים במשך כשבועיים. ביניהם: אומגה 3, ויטמין E, תרופות נוגדות קרישה (אספירין וכו'), ג'ינסנג ועוד.

יש לבצע רחצה של הגוף בסבון מיוחד במשך מספר ימים לפני הניתוח ולאחריו.

ביום הניתוח למתיחת פנים

ביום הניתוח עצמו נדרש צום של 8 שעות, כשמתוכן ב-4 השעות האחרונות גם אסור לשתות.

יש להסיר את התכשיטים והאיפור לפני הניתוח ולהגיע בבגדים נוחים ורופפים – בגדים נוחים ואווריריים יקלו עליכם בזמן השחרור לביתכם.

יש לתאם סיוע של מלווה אשר יסיע אתכם הביתה לאחר הניתוח. מנותח לא רשאי לנהוג הביתה לבדו, לכן חשוב לתאם ליווי לזמן השחרור.

הקפדה על הכנה נכונה לניתוח תעזור להפוך את הניתוח וההתאוששות שלך לקלים ככל הניתן.

לחזרה לעמוד ניתוח מתיחת פנים וצוואר