חומצה היאלורונית (Hyaluronic Acid) הינה חומר המיוצר באופן טבעי בגוף שלנו וממלא תפקידים חשובים. בפרט מבטיחה החומצה ההיאלורונית שמירה על נפח העור שלנו ועל הלחות שאצורה בתאים השונים. עם השנים פוחתת כמות החומר שמייצר הגוף שלנו, וזוהי גם אחת הסיבות להיווצרות קמטים ואפילו שקעים באזורים שונים של הפנים. הזרקת חומצה היאלורונית מאפשרת לתקן פגמים אסתטיים ולהצעיר את המראה במידה ניכרת.

האיכויות העיקריות והיתרונות של החומצה ההיאלורונית

המאפיין הבולט ביותר של חומצה היאלורונית הוא היכולת שלה לספוח מים. בדרך זו היא גם מקנה לרקמות העור נפח רצוי ומשמרת רמת לחות נאותה בהן. הלחות מספקת חיונית למראה מרשים ורענן של עור הפנים.

כאמור מדובר בחומר שהגוף מייצר באופן טבעי, ועל כן המקרים שבהם החומר המוזרק נדחה על-ידו הינם נדירים, ותופעות הלוואי קלות לרטב ואינן משמעותיות. יתרון חשוב נוסף של החומצה, הינו הספיגה המהירה של החומצה בעור הפנים. בזכות יתרון זה, התוצאות של הזרקת חומצה היאלורונית באות לידי ביטוי ונראות באופן מיידי ושיפור נוסף יתרחש בימים הבאים לאחר ההזרקה. תוצאות הטיפול משתנות ממטופל למטופל ונמשכות בין חצי שנה לשנה,  תלוי במידת הספיגה של הגוף והפעילויות שהמטופל מבצע בשיגרה (אצל ספורטאים הספיגה היא לרוב מהירה יותר). החזרה לשגרה היא מידית וניתן לצאת להמשך יום הפעילות מיד לאחר הטיפול. חזרה לפעילות ספורטיבית רק יום לאחר ההזרקה או עפ"י הממלצת הרופא.

השימושים השונים של חומצה היאלורונית

הזרקת חומצה היאלורונית היא טיפול אסתטי נפוץ למדי. בין השאר נעשה בו שימוש לטובת עיבוי שפתיים, מילוי לחיים שקועות, מילוי שקעים שנוצרים מתחת לעיניים, הדגשת קו לסת וטשטוש קמטים באזור האף ובצדי הפה.

לטיפול זה השפעה מיטיבה וניכרת לעין בזכות שתי פעולות: ראשית החומצה ההיאלורונית עצמה מהווה חומר מילוי יעיל שמחזיר נפח שאבד לאזורים בעלי מראה שקוע, וגם כזה שניתן לעצב בעזרתו באופן אפקטיבי את המראה של החלקים השונים בפנים; ושנית, ההזרקה לכשעצמה גורמת לגוף של המטופל או המטופלת להגביר את קצב הייצור של שני חלבונים חשובין, אלסטין וקולגן, שבין השפעותיהם נמצאים מיצוק עור הפנים והפיכת המרקם שלו לחלק יותר, משפר את לחות העור ויוצר מראה מתוח יותר.

החומצה ההיאלורונית נמצאת בשימוש הרפואה לא "רק" לצרכים אסתטיים, אלא מאפשרת גם מניעת שחיקה של הסחוסים במפרקים, ועוד.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך על טיפולי הזרקת חומצה היאלרונית:
פיסול פנים עם חומרי מילוי
מזותרפיה רפואית עם חומצה היאלורונית
טיפולים אסתטיים במרכז
סרום היאלורוני מרוכז