עיבוי שפתיים הינו טיפול אסתטי שמטרתו עיצוב שפתיים. מדובר בפתרון אפקטיבי למקרים שבהם יש שפתיים דקות או כאשר ישנה א-סימטריה בין השפה התחתונה לעליונה.הטיפול משיג הצלחות מוכחות , בזמן קצר יחסית וללא כאב.

איזה חומר משמש לעיבוי השפתיים?

החומר המתאים ביותר עבור עיבוי שפתיים הוא חומצה היאלורונית. גוף האדם מייצר חומר זה באופן טבעי, אולם בכמות שהולכת ופוחתת עם השנים, ואחת ההשפעות של תופעה זו היא קמטים בפנים ואובדן נפחים באזורים מסוימים, כולל בשפתיים.

הזרקת חומצה היאלורנית לנקודות שנבחרות בקפידה בשפתיים מעבה אותן ומעניקה להן את המראה המבוקש. הטיפול מחייב מיומנות גבוהה וניסיון רחב, כדי להבטיח סימטריה בין השפה התחתונה לעליונה והרמוניה מוצלחת במיוחד בין השפתיים למרכיבים האחרים בפנים. המקצועיות של הכירורג המבצע את עיצוב השפתיים תורמת גם לצמצום הסיכון להתרחשות סיבוכים (שמטבעם הם נדירים למדי).

כמה זמן נמשך טיפול עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים בחומצה היאלרונית נמשך כרבע שעה, האיזור נמרך באלחוש מקומי , לא כרוך בכאב והחזרה לשגרה מלאה הינה מידית. המגבלה היחידה הינה הימנעות מאוכל חם ושתייה חמה במשך מספר שעות, ותופעות הלוואי אפשריות אך לא הכרחיות (אשר חולפות תוך מספר ימים מעצמן) הן שטפי דם נקודתיים, גירוי קל, אדמומיות, נפיחות מסוימת וכן היווצרות גושים בנקודות אליהן הוזרק חומר המילוי.

מהו מספר המפגשים הדרושים להשלמת העיבוי?

הדגש העיקרי במסגרת טיפול עיבוי שפתיים הוא הזרקת כמויות קטנות מאוד של חומצה היאלרונית, וזאת על-מנת למנוע היווצרות גושים שלא ייעלמו. כמות רבה מדי של חומצה היאלרונית עלולה גם להוביל לא-סימטריה בפנים או לשפתיים נפוחות יתר על המידה ולא מחמיאות. בהתאם, כירורג מנוסה יבצע את העיבוי באופן הדרגתי ומבוקר, ונדרשות פגישה או או שתיים לכל היותר. אומדן לגבי מספר המפגשים ניתן על סמך אבחון של זוג השפתיים הספציפי שזוקק לעיבוי.

כל כמה זמן צריך לחזור על הטיפול?

חידוש ההזרקות הינו אינדבדואלי ומשתנה בין מטופל למטופל, אך לרוב נמשך מספר חודשים.

חשיבותו של האבחון לקראת עיצוב שפתיים

דגש חשוב נוסף במסגרת עיצוב שפתיים הוא ביצוע אבחון מדויק ומקיף. האבחון כולל בחינה מעמיקה של מבנה הלסתות, השיניים והפנים באופן כללי, וזאת כדי לעצב שפתיים פרופורציוניות שייראו מרשימות גם כשהפה סגור וגם כשהוא פתוח, ובנוסף יחשפו בדיוק את המידה הרצויה מהשיניים בעת חיוך למשל.

כמו כן בוחן הכירורג את הרקע הרפואי כדי לוודא שעיבוי השפתיים לא טומן בחובו סיכון מיותר. עוד כדאי לדעת שטיפול אסתטי זה מתאים לכל גיל (החל מסביבות גיל 17-18, כשהשפתיים מסיימות את התפתחותן הטבעית).

טיפולים נוספים שעשויים לעניין אותך:
מתיחת פנים בחוטים
הזרקת בוטוקס
טיפולים אסתטיים