פיסול פנים עם חומרי מילוי - ד"ר טלי פרידמן

מזותרפיה

מזותרפיה רפואית של חומצה היאלורונית לשיפור מרקם העור הטיפול ניתן על ידי ד"ר מוני פרידמן. 

הטיפול המקובל למילוי נפחים בפנים הנו חומצה היאלורונית בדרגות סמיכות שונות. לעיתים קרובות מדי, המטפלים והמטופלים שוכחים שלמרקם העור יש צורך בטיפול משלו. במידה ולא נטפל, נוצר מראה של יובש, קמטוטים עדינים וחוסר אלסטיות . הזרקה של חומצה היאלורונית ייעודית לעור מאפשרת לשפר את מרקם העור, גמישותו ולחותו. לאחר הטיפול, חל גם שיפור במראה הקמטוטים .הטיפול חשוב במיוחד לאחר ניתוח מתיחת פנים, בכדי לשפר את אלסטיות העור ושמירת התוצאה הטבעית.

שינויים בגיל, במשקל, עישון ופגיעות שמש משליכים בצורה משמעותית על המראה העור. לעתים קרובות, אותם שינויים גורמים לאיבוד נפח באזור הפנים, שנראה נפול ורפוי.
באופן מסורתי, קיימת התייחסות רבה להחזרת נפח לפנים, אולם דלה ההתייחסות לשיפור איכות העור ומרקמו.
חשוב לציין, שכל הקרמים לטיפול הפנים, טובים ככל שיהיו, חודרים לעומק מזערי והשיפור המושג דורש טיפול יומי בהם, עם תוצאה חלקית.
לצורך שיפור משמעותי של איכות העור, אנו מטפלים כיום באמצעות חומצה היאלורונית בעלת סמיכות עדינה, אשר מוחדרת לתוך העור ומשפרת את איכותו מן הבסיס.
מדובר על שיפור אלסטיות העור ותפקודו, כמו גם החדרת לחות מבפנים.
סדרת הטיפולים הזו מזכירה הזנה של פרחים באגרטל באמצעות השבחת המים ולא רק באמצעות הסרת עלי כותרת שיבשו.

כחלק טבעי מתהליך ההתבגרות, העור מאבד סיבי קולגן, אלסטין, חומצה היאלורונית ושומן תת עורי. עד גיל 40 אנחנו מאבדים כמחצית מהחומצה ההיאלורונית הטבעית שנמצאת בעור שלנו. החשיבות הגדולה של החומצה ההיאלורונית, היא הן לצורך שמירת המרכיב המימי של לחות העור, והן לצורך תפקידיה הנוספים כמו שמירת סיבי קולגן ויצירת חדשים.

כתוצאה מכך, נוצרים עם השנים קמטים ושקעים בעור הפנים. מעבר לקמטים אלו, אשר מופיעים בצורה עמוקה בצידי הפה והאף, מסביב לעיניים, בלחיים וכחריצי המצח, נוצרים קמטוטים עדינים וקבועים בלחיים, בצידי העיניים ומעל לשפה העליונה. התופעה ניכרת במיוחד בקרב מטופלים אשר איבדו נפח לאחר תהליך הרזיה, ספורטאים ואנשים אשר נחשפו לפגעי מזג האוויר ובמיוחד לשמש. כל אלו מייצגים תופעה של עיבוי השכבה הקשקשית השטחית של העור, כחלק מאבדן אלסטיות והתייבשות של העור.

שינויים אלו ניתנים לטיפול בצורה יעילה ובטוחה, בין השאר באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לשכבת הדרמיס הפנימית של העור, במטרה להוסיף לחות ולטשטש את הקמט. חומצה היאלורונית, נמצאת באופן טבעי ברקמת הפנים, מזוהה על ידי העור כחומר טבעי, סופחת מים לתוך העור ומשפרת את מרקם עור הפנים על ידי הוספת לחות וחיוניות לעור יבש וחסר חיות.

ההזרקה נעשית בעזרת מחט דקיקה בשיטת המזוטרפיה, כלומר באמצעות מספר רב של זריקות עדינות מאוד והחדרת כמויות קטנות בכל פעם. הטיפול אינו כואב מאחר והאזור המטופל מורדם באמצעות משחת אלחוש מקומית. פעולת החדרת החומר כשלעצמה מתחילה את תהליך הריפוי, אשר מתבצע על ידי הפעלת תאי העור ליצירת סיבי קולגן באזור המטופל. צמיגות החומצה ההיאלורונית המוזרקת מותאמת למאפייני הרקמה באזורי הפנים. תופעות לוואי הן נדירות וכוללות בעקר סמנים מינימליים באזור הדקירה. שיפור משמעותי מושג בשיטה זו גם באזור הצוואר והמחשוף. מאחר והחומר מאד עדין, יש צורך לחזור על הטיפול בסדרה של 3 טיפולים, בהפרשים של חודש ולאחר מכן תחזוקה של פעם בחצי שנה.

ליווי אישי

ד"ר מוני פרידמן מקפיד על מתן יחס אישי וליווי צמוד לכל מטופל במהלך תהליך הטיפול. לאחר הטיפול, ד"ר מוני פרידמן זמין לכל שאלה, על מנת שהליך ההחלמה יעבור בצורה בטוחה, קלה ונעימה.
בהצלחה!