צלקות הן סימנים שנשארים על העור אחרי שהוא מחלים מפגיעה כזו או אחרת. באופן טבעי אנחנו אוהבים את העור שלנו חלק ואחיד, ועל כן פותחו שיטות מתקדמות לטשטוש והשטחת צלקות.

מהי צלקת?

צלקת הינה סימן הנוצר כתוצאה מתהליך של ריפוי פצע בעור או ברקמת תאים, ונגרמת כתוצאה מפגיעה של השכבה העמוקה העבה של העור, הדרמיס.

על מנת להחלים ולהתגבר על פציעה של העור – בין אם במסגרת ניתוח שמחייב חתך בעור, כוויה, פצעי אקנה שלא טופלו באופן ראוי או בשל פציעה  – הגוף מייצר כמות גדולה של חלבון בשם קולגן באותו אזור.

כשתוך פרק זמן קצר נוצרת כמות גבוהה של קולגן, התוצאה היא צלקת. כאשר יש עודף קולגן יכולה להווצר צלקת היפרטרופית – אדומה, מגרדת ומוגבהת ובחלק מהמקרים יכולה אף להווצר צלקת קלואיד – מצב בו הגוף מייצר קולגן רב, כשהתוצאה מכך הצלקת בולטת מאוד, בשרנית ועבה.

חשוב להדגיש שלכל סוג צלקת מתאים טיפול אחר, ולכן חשוב להגיע למרפאה בעלת ניסיון עשיר ומגוון בטיפול אסתטי זה.

מה מאפשרים טיפולים בצלקות?

הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות בימינו מאפשרות טיפולים אפקטיביים מאוד בצלקות. בעזרתן ניתן להשיג:

* טשטוש אדמומיות

* הורדת נפיחות

* הבהרת צלקות

* השטחת צלקות בולטות

* שיפור גמישות העור

טשטוש צלקות כתוצאה מכוויות, אקנה וניתוחים

כאמור לכל סוג של צלקת מתאים פרוטוקול טיפול אחר. בנוסף ישנה חשיבות רבה לאבחון מדויק של סוג העור, ההיסטוריה הרפואית של המטופל/ת ועוד.

המפתח השני להצלחת השטחת וטשטוש צלקות הוא שימוש בטכנולוגיות חדשניות, שמאפשרות שילוב של מספר אמצעים. השילוב בין האבחון המדויק, שנעשה על-ידי רופאה מומחית לכירורגיה פלסטית באופן כללי ובפרט בכל הנוגע להצטלקות, לבין המכשור המתקדם המאפשר השטחת צלקות, כולל כאלה בולטות מאוד, וטשטוש כ-70-80% משטח הצלקת. בדרך זו ניתן להבטיח שהיא לא תמשוך תשומת לב לא רצויה, ובחלק מהמקרים אף אפשר להעלים צלקות כמעט לחלוטין.

הטכנולוגיות החדשות כוללות בין השאר קרני לייזר, גלי רדיו וסוגים שונים של דרמברציה (פילינג עדין אך אפקטיבי). השילוב בין אמצעים מתקדמים אלה מסייע לגוף לרפא את האזור הפצוע, לשקם רקמות פגועות ובעיקר להצמיח רקמות עור חדשות – עד שהצלקת כבר לא מהווה מפגע אסתטי.

מה עוד חשוב לדעת על הטיפול?

טיפול בטכנולוגיות מתקדמות, לא "רק" משטיח ומטשטש צלקות, אלא גם משפר באופן כללי את מראה העור באזור המטופל – שהופך חלק יותר ומוצק יותר בזכות האימפקט של הפילינג וההשפעה החיובית של גלי הרדיו וקרני הלייזר.

עוד כדאי לדעת שמדובר בטיפול בטוח לחלוטין, שנמשך זמן קצר למדי ומאפשר חזרה מהירה לשגרה. המלצה חשובה היא לבצע טשטוש צלקות זמן קצר ככל האפשר לאחר היווצרות הצלקת, שכן בדרך זו התוצאות מרשימות במיוחד והשיפור בצלקות משמעותי.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
מכשיר ריאקשן למיצוק העור
חידוש והצערת העור
טכנולוגיות מתקדמות

קידום ושיווק באינטרנט על ידי siteit קידום ובניית אתרים