ניתוח מתיחת בטן – המדריך המלא

מבנה הבטן והמראה החיצוני שלה משתנים מאוד לאורך השנים. במדריך זה נספר לכן ולכם כל מה שרציתם לדעת על סוג זה של ניתוח. מדוע מבנה הבטן משתנה וכיצד הניתוח פותר את הבעיה. האם ניתן לצפות לצלקות ומה חשוב לעשות כדי לשמר את תוצאות הטיפול.

מי זקוק למתיחת בטן?

אזור הבטן משתנה לאורך השנים, למעשה גם בגברים וגם בנשים.
חיבורי העור בבטן התחתונה שבריריים והעור שם נוטה להתרופף עם הגיל. מתיחה של עור הבטן עקב הריונות או ירידה במשקל יאיצו את השינויים הללו, ויובילו גם בגיל צעיר יחסית לצורך בניתוח זה.

מתיחת בטן היקפית

מהי בעצם מתיחת בטן?

בניתוח מתיחת בטן מבצעת המנתחת מתיחה של עור הבטן, באמצעות הסרת העור העודף ומתיחת העור העליון כלפי מטה. כאשר שרירי הבטן מרוחקים זה מזה, מצב הקרוי דיאסטזיס שרירי מתבצעת תפירת השרירים בפעולה הקרויה פליקציה שרירית. טבור נפול וזקן עובר גם הוא רענון והצערה.
במידה וקיימים עודפי שומן, מבצעים שאיבה של השומן העודף לעיצוב מותן והחלקת העור.

כיצד אדע האם מתיחת בטן תועיל בשבילי?

על מנת לעבור הערה איכותית של דופן הבטן יש לפנות למנתחת מנוסה בעלת נסיון בתחום עיצוב הגוף. במהלך היעוץ תעברו הערכה ותקבלו הסבר מפורט באשר לחלופות אפשריות.
סמנים המעידים על הצורך בניתוח מתיחת בטן:
• אם שמתן/ם לב שהצלחתם לרדת במשקל, שיפרתם את התזונה ואולי אתם גם מתעמלים ובכל זאת הבטן בולטת והעור רפוי, ניתוח למתיחת הבטן ישנה זאת.
• אם לאחר הריונות ולידות עור הבטן שלך רפוי, אם השרירים התרופפו וגם כעבור זמן את לא רואה שיפור, הניתוח ישקם את מראה הבטן שלך בצורה מובהקת.

כך אפשר לבחור את המנתח הפלסטי המתאים

אנו יודעים כי לא קל למצוא מנתח פלסטי שיחזיר לכם את ההנאה ממראה גופכם. המלצות שאתם מקבלים מאחרים עוזרות במקצת, אך זה לא מספיק. כדי לבחור את המנתח או המנתחת המתאימים, שימו דגש על הניסיון. שאלו כמה ניתוחי מתיחת בטן ביצע הרופא ומהי התדירות.

תמונות לפני אחרי מאמי מייקאובר

סוגי מתיחת בטן הקיימים?

חשוב לנו לומר שיש כמה וכמה סוגים של מתיחות בטן. את הסוג שיתאים עבורך, תבחרי בסיוע המקצועי של ד”ר טלי פרידמן. בשלב זה, נתאר את שלושת הסוגים הנפוצים:
מתיחה מינימלית או מתיחת בטן “מיני” – אם הבטן איננה בולטת במיוחד אבל יש סימני מתיחה ועור רופף רק מתחת לטבור, כאשר טונוס השרירים תקין, יתכן ותסתפקו רק במיני מתיחת בטן. ניתוח זה משפר רק את מראה הבטן התחתונה.הצלקת תמוקם בשפולי הבטן, בתוך קו הבקיני.
מתיחת בטן קלאסית או מלאה – במתיחה כזאת מטפלים כאשר יש צורך להדק גם את הבטן העליונה ולא רק התחתונה. במהלך הניתוח מבצעים גם הידוק שרירי בטן, מצעירים את הטבור ומותחים את העור. הצלקות הנן בשפולי הבטן ובטבור.
בודי ליפט, או מתיחת בטן היקפית- ניתוח שכיח מאוד כיום, אשר מסייע לחטב את כל היקף הגוף, כולל את הבטן כמובן, צידי האגן , הישבנים , הגב והירכיים הצידיות. החתך נמצא בקו הבקיני לרוב ובטבור.

כמה מילים על תהליך ההחלמה

קצה ההחלמה מניתוח הנו לגמרי אישי, אולם כמובן שקיימים גורמים המשפיעים על משך ההחלמה כמו היקף הניתוח ומרכיביו.
כאשר הניתוח כולל הידוק של השרירים, ההחלמה ארוכה יותר ביחס לניתוח ללא תפירת שרירים או מיני מתיחת בטן. על פי הנחית הרופאה, יש לבלות כמה ימים במנוחה בבית. לא צריכים לשכב כל הזמן במיטה ומומלץ להתהלך. זה מזרז החלמה. בתוך שבוע עד חודש, בהתאם להיקף הניתוח אפשר לחזור לשגרה מלאה. חזרה לספורט כעבור כחודש, ובהדרגה.

איך אפשר לשמור על התוצאות לאחר הניתוח?

הטיפ שלנו שיוכל לאפשר לכם לשפר מאוד את התוצאות שלאחר הניתוח – שמירה על משקל קבוע ופעילות גופנית הכוללת חיזוק שרירי בטן. הכי נכון לגשת לניתוח כאשר אתם שבעי רצון ממשקל הגוף הכללי. היריון או עליה במשקל עשויים עם זמן להשפיע על מראה הבטן. שינויים במשקל לאחר הניתוח עלולים עם הזמן להפחית את חזות הבטן המהודקת.

ניתוח מתיחת בטן המלצות על ד”ר טלי פרידמן

אורנה, בת 49 מחדרה מספרת כך:
הגעתי לד”ר טלי פרידמן בעקבות המלצה של חברה. מאז ההיריון השלישי הרגשתי שהבטן מאוד מפריעה לי. כמה שלא ניסיתי, גם כשירדתי במשקל הבטן נשארה רפויה. לניתוח הגעתי עם חששות, אבל דר פרידמן מאוד הרגיעה אותי. אני מבקשת להמליץ מכל הלב על התוצאות. לא חשבתי שבגילי אוכל להרגיש כל כך בנוח, אפילו בחולצה הדוקה ובחוף הים! ממליצה לכולן.

למידע על ניתוחים פלסטים נוספים

מתיחת בטן והצרת היקפים

מאמי מייקאובר

הסרת עודפי עור לאחר הרזייה

יש לכם שאלה? צרו קשר

שם פרטי

דוא"ל

מה תרצו לשאול