ניתוחים לעיצוב הגוף

מתיחת בטן קלאסית

מבנה הבטן והמראה החיצוני שלה משתנים מאוד לאורך השנים. במדריך זה נספר לכן ולכם כל מה שרציתם לדעת על סוג זה של ניתוח. מדוע מבנה הבטן משתנה וכיצד הניתוח פותר את הבעיה. האם ניתן לצפות לצלקות, ומה חשוב לעשות כדי לשמר את תוצאות הטיפול.

ניתוח מתיחת בטן הנו הניתוח השכיח ביותר בקרב מטופליי. ניתוח זה מאפשר לעצב מחדש את דופן הבטן, באופן שמצעיר אותו ומחטב אותו לעיתים לצורה אטרקטיבית יותר מכפי שהיה בגיל צעיר. המטופלים שנהנים מניתוח מתיחת בטן הנם אנשים שירדו במשקל גופם, גם גברים וגם נשים, ונשים לאחר לידות. במצבים אלו נוצרים עודפי עור הדופן הבטן, אשר גורמים לעיוות בצורת הבטן וגוף בכלל.

בנוסף, לעיתים קרובות קיים מצב הקרוי דיאסטזיס שרירי, אשר מאפיין במרחק גדול בין שרירי הבטן. מצב זה מפריע לתפקוד השרירים וצורך למראה הבטן הבולטת. נלווים למצב זה לעיתים תלונות גופניות כמו החמרה בכאבי גב, דלקות עור תחת קפלי העור ואף עצירות. ניתוח מתיחת בטן מאפשר להסיר עודפי עור מדופן הבטן, במהלכו מקורבים שרירי הבטן ומשופרת צורת הטבור לצורת טבור מוארכת,  של בטן חטובה ואתלטית.

פעמים רבות אני מוסיפה שאיבות שומן לניתוח זה, אשר משפרות את עיצוב דופן הבטן ומסייעות בחיטוב המותן וצידי האגן. אזור נוסף אשר משתפר בניתוח זה הנו אזור הערווה, אשר הנו חלק מדופן הבטן, ושם יכולות להיות מבוצעות שאיבה והרמה .

קיימות גרסאות שונות של ניתוח זה, כמו מיני מתיחת בטן, אשר מטפלת למעשה בעודפי עור בשפולי הבטן בלבד; ומתיחת בטן היקפית, או ניתוח בודי ליפט, אשר השפור המושג בו הנו עוד יותר דרמטי , וכולל את כל היקף הגוף, כולל ישבן לעיתים, ירכיים צידיות , גב וצידי אגן.

מי זקוק למתיחת בטן?

אזור הבטן משתנה לאורך השנים, למעשה גם בגברים וגם בנשים.
חיבורי העור בבטן התחתונה שבריריים והעור שם נוטה להתרופף עם הגיל. מתיחה של עור הבטן עקב הריונות או ירידה במשקל יאיצו את השינויים הללו, ויובילו גם בגיל צעיר יחסית לצורך בניתוח זה.

מהי בעצם מתיחת בטן?

בניתוח מתיחת בטן מבצעת המנתחת מתיחה של עור הבטן, באמצעות הסרת העור העודף ומתיחת העור העליון כלפי מטה. כאשר שרירי הבטן מרוחקים זה מזה, מצב הקרוי דיאסטזיס שרירי מתבצעת תפירת השרירים בפעולה הקרויה פליקציה שרירית. טבור נפול וזקן עובר גם הוא רענון והצערה. במידה וקיימים עודפי שומן, מבצעים שאיבה של השומן העודף לעיצוב מותן והחלקת העור.

תהליך הניתוח

משך הניתוח משתנה בהתאם לסוג הניתוח, מימדי המטופל מרכיביו ונע בין שעה לשלוש שעות, כאמור לעיל. לרוב נשארים לילה באשפוז בבוקר למחרת משתחררים הביתה. בתהליך ההחלמה יש להקפיד על ניידות מקסימלית בשבוע הראשון, ולאחר כשבוע חוזרים לפעילות לא מאומצת לשבועות הבאים. משך חופשת המנוחה הנו אישי ונע בין שבוע לשלושה שבועות. כעבור חודש ניתן לחזור לספורט לפי יכולת.

תוצאות סופיות נראה כעבור כשנה, כאשר שמירה על משקל הגוף ופעילות גופנית קבועה הנן חשובות למיקסום התוצאה הניתוחית ואף לשפרה. קיים פרוטוקול טיפולי לצלקות הניתוחיות הקבועות, המומלץ לכל מטופל, הכולל שלוב בין יריעות סיליקון וטיפולי לייזר לצלקות, תחת מעקב שלי.

תופעות הלוואי השכיחות לאחר ניתוח זה הן נפיחות זמנית של האזור, כאבים המטופלים כי משכתי כאבים, תחושת מתח ממושכת , אבדן תחושה זמני או קבוע בדופן הבטן וצלקת קבועה בשולי הבטן ובטבור.

הסיכוי לסיבוכים מסכני חיים  הנו נמוך מאוד, בפרט אם נמצאים בהשגחה צמודה של צוות המרפאה ונצמדים להוראות.

תוצאות סופיות מתקבלות כעבור כחצי שנה , שנה. זה מסוג הניתוחים שניתן להינות מהן שנים רבות, כל עוד הוא מבוצע היטב וכל עוד המטופלת שומרת על משקל גוף יציב ומבצעת פעילות גופנית קבועה הכוללת את שרירי הבטן.

ניתוח מתיחת בטן – המלצות על ד”ר טלי פרידמן

אורנה, בת 49 מחדרה מספרת כך:
"הגעתי לד”ר טלי פרידמן בעקבות המלצה של חברה. מאז ההיריון השלישי הרגשתי שהבטן מאוד מפריעה לי. כמה שלא ניסיתי, גם כשירדתי במשקל הבטן נשארה רפויה. לניתוח הגעתי עם חששות, אבל דר פרידמן מאוד הרגיעה אותי. אני מבקשת להמליץ מכל הלב על התוצאות. לא חשבתי שבגילי אוכל להרגיש כל כך בנוח, אפילו בחולצה הדוקה ובחוף הים! ממליצה לכולן."

מתיחת בטן והצרת היקפים

מאמי מייקאובר

הסרת עודפי עור לאחר הרזייה

ניתוח מתיחת בטן קלאסית - לפני ואחרי

ניתוח מתיחת בטן קלאסית - שאלות נפוצות

על מנת לעבור הערכה איכותית של דופן הבטן יש לפנות למנתחת מנוסה בעלת ניסיון בתחום עיצוב הגוף. במהלך הייעוץ תעברו הערכה ותקבלו הסבר מפורט באשר לחלופות אפשריות. סמנים המעידים על הצורך בניתוח מתיחת בטן: • אם שמתן/ם לב שהצלחתם לרדת במשקל, שיפרתם את התזונה ואולי אתם גם מתעמלים ובכל זאת הבטן בולטת והעור רפוי, ניתוח למתיחת הבטן ישנה זאת. • אם לאחר הריונות ולידות עור הבטן שלך רפוי, אם השרירים התרופפו וגם כעבור זמן את לא רואה שיפור, הניתוח ישקם את מראה הבטן שלך בצורה מובהקת.

אנו יודעים כי לא קל למצוא מנתח פלסטי שיחזיר לכם את ההנאה ממראה גופכם. המלצות שאתם מקבלים מאחרים עוזרות במקצת, אך זה לא מספיק. כדי לבחור את המנתח או המנתחת המתאימים, שימו דגש על הניסיון. שאלו כמה ניתוחי מתיחת בטן ביצע הרופא ומהי התדירות.

חשוב לנו לומר שיש כמה וכמה סוגים של מתיחות בטן. את הסוג שיתאים עבורך, תבחרי בסיוע המקצועי של ד”ר טלי פרידמן. בשלב זה, נתאר את שלושת הסוגים הנפוצים: מתיחה מינימלית או מתיחת בטן “מיני” – אם הבטן איננה בולטת במיוחד אבל יש סימני מתיחה ועור רופף רק מתחת לטבור, כאשר טונוס השרירים תקין, יתכן ותסתפקו רק במיני מתיחת בטן. ניתוח זה משפר רק את מראה הבטן התחתונה.הצלקת תמוקם בשפולי הבטן, בתוך קו הבקיני. מתיחת בטן קלאסית או מלאה – במתיחה כזאת מטפלים כאשר יש צורך להדק גם את הבטן העליונה ולא רק התחתונה. במהלך הניתוח מבצעים גם הידוק שרירי בטן, מצעירים את הטבור ומותחים את העור. הצלקות הנן בשפולי הבטן ובטבור. בודי ליפט, או מתיחת בטן היקפית- ניתוח שכיח מאוד כיום, אשר מסייע לחטב את כל היקף הגוף, כולל את הבטן כמובן, צידי האגן , הישבנים , הגב והירכיים הצידיות. החתך נמצא בקו הבקיני לרוב ובטבור.

קצה ההחלמה מניתוח הנו לגמרי אישי, אולם כמובן שקיימים גורמים המשפיעים על משך ההחלמה כמו היקף הניתוח ומרכיביו. כאשר הניתוח כולל הידוק של השרירים, ההחלמה ארוכה יותר ביחס לניתוח ללא תפירת שרירים או מיני מתיחת בטן. על פי הנחית הרופאה, יש לבלות כמה ימים במנוחה בבית. לא צריכים לשכב כל הזמן במיטה ומומלץ להתהלך. זה מזרז החלמה. בתוך שבוע עד חודש, בהתאם להיקף הניתוח אפשר לחזור לשגרה מלאה. חזרה לספורט כעבור כחודש, ובהדרגה.

הטיפ שלנו שיוכל לאפשר לכם לשפר מאוד את התוצאות שלאחר הניתוח – שמירה על משקל קבוע ופעילות גופנית הכוללת חיזוק שרירי בטן. הכי נכון לגשת לניתוח כאשר אתם שבעי רצון ממשקל הגוף הכללי. היריון או עליה במשקל עשויים עם זמן להשפיע על מראה הבטן. שינויים במשקל לאחר הניתוח עלולים עם הזמן להפחית את חזות הבטן המהודקת.

דילוג לתוכן