אצל נשים רבות וגם לא מעט גברים נוצר עם השנים פער בלתי מבוטל – בין התחושה הפנימית לגבי המראה לבין הדמות הנשקפת מהראי בכל פעם שמתבוננים בהשתקפות. מצד אחד ישנה הרגשה מוחשית כי גם בגיל 40+, 50+ וגם לאחר מכן הנפש עדיין צעירה ומלאת חיוניות, ואילו מצד שני במראה נשקפות פנים עייפות משמעותית ותשושות. הפער יוצר תסכול רב ובעיקר מקשה עלינו לקבל את עצמנו. בנוסף עקב המראה החיצוני שנתפש כלא מחמיא וזקן, אנחנו לא מצליחים ליהנות מכל היתרונות של הבגרות והבשלות, ואיכות החיים נפגמת.

אם בעבר הפער היה בלתי נמנע ומרבית האנשים נראו מבוגרים למדי כבר בגיל צעיר יחסית, כיום אפשר לשנות את המצב ולהתאים את המראה החיצוני להרגשה הפנימית. הרפואה האסתטית מספקת פתרונות אפקטיביים מאוד לתהליכים הבלתי נמנעים שמתרחשים בפנים שלנו עם השנים, והמיומנות הגבוהה של המנתחים הפלסטיים מבטיחה חזות לא "רק" צעירה יותר אלא גם טבעית לחלוטין.

בפרט כך הדבר כשמגיעים לד"ר טלי פרידמן – בזכות היותה גם כירורגית פלסטית ותיקה ועתירת ניסיון וגם ציירת ופסלת.

הצערת הפנים כיצירת אמנות

את המיומנות הטכנית הנדרשת לביצוע מתיחת פנים ניתן למצוא אצל כמעט כל מנתח פלסטי – אבל הידע הכירורגי הוא רק מרכיב אחד בדרך למראה המחמיא ביותר האפשרי. בנוסף למיומנות חשובים מאוד גם הניסיון ולא פחות מכך האג'נדה האסתטית.

הניסיון מאפשר תכנון מושלם של כל ניתוח פלסטי בהתאמה מלאה למאפיינים הספציפיים של המטופל או המטופלת. חשוב לזכור שלכל אחד מאיתנו מבנה פנים שונה ועל כן ייתכנו הבדלים מבחינת התיקונים שיש לבצע בדרך להצערת פנים אפקטיבית שתעזור לנו להיראות כפי שאנחנו מרגישים – וזהו המקום שבו הניסיון נכנס לתמונה ומבטיח תכנון מיטבי (כשבאופן טבעי הניסיון תורם רבות גם לביצוע מוקפד של התוכניות בדרך למקסימום שינוי לטובה במינימום תופעות לוואי).

הגישה האסתטית חיונית אף היא שהרי הפנים שלנו הן יצירת אמנות, וכדי לשנות אותן כך שיתקבל מראה צעיר וטבעי גם יחד נדרשת טביעת עין מדויקת וחזון אסתטי שמזהה את הפוטנציאל הטמון בפנים – ד"ר טלי פרידמן היא כאמור ציירת ופסלת שמקפידה על התבוננות מעמיקה בכל אחד מהמרכיבים של הפנים לחוד ובפנים כמכלול, ובחירת הפעולות האופטימליות להתאמה המראה להרגשה.

מה כולל ניתוח למתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מתבצע דרך חתכים זעירים באזור האפרכסות של האוזניים, בהתאם לתכנון המקדים ועל סמך סימונים שבוצעו עוד לפני כניסת המטופלים לחדר הניתוח. דרך חתכים אלה מורמות רקמות עור שצנחו ויצרו מראה מלבני, מבוגר ועייף כלפי מעלה בצדי הלחיים. בשלב השני של הניתוח יהודק העור והשרירים ייתפרו באמצעות תפרים נמסים מעצמם. לאחר שלב זה, שחשוב לבצע על בסיס המאפיינים הספציפיים של הפנים של כל מטופל ומטופלת, ניתן לקבל פרספקטיבה טובה לגבי המראה החדש של הפנים, לבצע מדידות שונות ולהסיר את עודפי העור. מרבית התפרים לסגירת החתכים ממוקמים בתוך רקמות העור ונספגים בו.

עוד כדאי לציין כי במקרים רבים מתבצעת למעשה מתיחת פנים וצוואר. כשיצירת המראה הצעיר והטבעי מחייבת התייחסות גם לצוואר, איבר שמטבעו מזדקן מהר יותר מהפנים במקרים רבים, יכלול ההליך הכירורגי פעולות כגון שאיבת שומן מהצוואר (שאיבה עדינה ונקודתית), הצמדה של פסי שרירי הצוואר (דרך חתך בלתי מורגש בצוואר העליון), הרמת רקמות עור לאורך הצוואר והחדרה של שתל לסנטר.

לשנות את הפנים בלי להשאיר סימנים

הניסיון העשיר של ד"ר טלי פרידמן מוביל גם לכך שהשינויים המשמעותיים בפנים לא ישאירו סימנים – החתכים הניתוחיים ממוקדים כאמור בקו האוזן וכן בקו השיער, כך שהם לא נראים לעין, התפרים נספגים בעור ובכל מקרה מוקדשת תשומת לב רבה במסגרת תכנון ההליך להבטחת הצטלקות מינימלית.

מתיחת פנים טבעית ללא ניתוח

במקרים רבים מאפשרת לנו הרפואה האסתטית להיראות כפי שאנחנו מרגישים גם ללא הליך כירורגי. האופציה של מתיחת פנים ללא ניתוח מתאימה בעיקר לבני ובנות עד 40-45 שמצד אחד הפנים שלהם מתחילות להזדקן ומצד שני הם עדיין לא מרגישים צורך במתיחה מלאה, וכן לכל מי שרוצה לזכות במראה צעיר יותר אך חושש מפני ניתוח.

מתיחה ללא ניתוח היא למעשה פיסול פנים בעזרת חומרי מילוי כגון חומצה היאלרונית וכן בוטוקס. הטיפול בדרך זו אפקטיבי מאוד ובפרט מצליח לטשטש קמטים ולמלא שקעים במידה רבה וכך ליצור מראה צעיר יותר. ההבדל העיקרי הוא שתוצאות פיסול הפנים מחזיקות מעמד עד שנה, בעוד שתוצאות ניתוח מתיחת פנים עשויות להחזיק מעמד שנים רבות.

אולי יעניין אותך גם :

מיני ליפט לנשים – מתיחת פנים עדינה בהרדמה מקומית

מתיחת פנים וצוואר

ניתוח עפעפיים