ישנם מספר סוגים של ניתוחים שמטרתם הצערת מראה הפנים ואחת האופציות שכדאי להכיר היא מיני ליפט לנשים.

למי מיועדת מיני מתיחת פנים לנשים?

מיני מתיחת פנים לנשים הוא הליך שמתאים בעיקר לנשים צעירות שהפנים שלהן החלו להתבגר. אצל מרבית הנשים מתרחשים שינויים משמעותיים יותר תחילה בשליש התחתון של הפנים – אזור הלסת והצוואר. כתוצאה מכך מתחיל להיווצר פער בין המראה החיצוני לבין התחושה הפנימית של האישה, כשמצד אחד היא מרגישה צעירה ובשיא פריחתה, ומצד שני אזור רצפת הפה מתחיל להיות רפוי כך שנוצר מראה מוארך ומבוגר, וגם בצוואר ניכרים כבר סימני הזמן. מאחר שבחלק העליון של הפנים, כלומר מקו הפה ומעלה כולל העיניים והגבות, החזות עדיין צעירה ומלאת חיוניות, אין מקום לביצוע ניתוח מתיחת פנים מלאה, אלא נדרש פתרון ייעודי – מיני פייס ליפט.

מה כולל מיני פייס ליפט?

מיני ליפט, כלומר מתיחת פנים חלקית, הוא הליך כירורגי שכאמור מתמקד בקו הלסת ובצוואר. ההליך מתבצע דרך חתך בגבול האפרכסת של האוזן, והפעולה העיקרית היא הסרת רקמות עור עודפות והידוק עור הצוואר וקו הלסת. מאחר שכאמור אין צורך במתיחה מלאה והיקף הפעולות המתבצעות בפנים מוגבל. בנוסף במהלך הניתוח הרופא/ה בסיכום עם המטופל יזרוק לפנים חומרי מילוי על מנת להשיג את התוצאות היפות ביותר וליצור מראה צעיר וחיוני.

 

כמה עולה מיני מתיחה?

כששוקלים את האופציה של מיני ליפט מחיר ההליך הוא כמובן פקטור. מאחר שמדובר בהליך בהיקף שונה. ישנם ניתוחים שיכללו את החלק התחתון של הפנים והצוואר וקיימים ניתוחים שיכללו גם פעולות כירורגיות שיכללו את איזור העיניים והגבול, מה שבאופן טבעי ישפיע על עלותו של הניתוח. בגיל צעיר יחסית, כשאין צורך במתיחה המלאה, זהו כמובן יתרון משמעותי, הן באשר להחלמה מהניתוח והן מההיבט הכלכלי. מאחר שלכל אישה מבנה פנים שונה וקצב הזדקנות אחר, ובכל מקרה המיני פייס ליפט מתבצע בהתאמה אישית למאפיינים הספציפיים של המטופלת, מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ. בפגישה זו תסקור ד"ר טלי פרידמן את האפשרויות שעומדות בפנייך וצוות המרפאה יוציא אותך מפגישת הייעוץ גם מחיר ההליך שהותאם לך.

האם ניתוח מיני ליפט משאיר צלקת?

ניתוח מיני ליפט להצערת פנים, כמו כל הליך כירורגי, משאיר צלקת – אולם זו נסתרת מן העין. הניתוח מתבצע כאמור דרך חתך שמוצנע מאחורי האפרכסת, וכשהוא מופקד בידיים מיומנות במיוחד התוצאות מרשימות מאוד כולל צלקת שממוקמת כך שלא תתבלט. באמצעות ניתוח זה יכולה כל אישה להצעיר את השליש התחתון של הפנים ולזכות בחזות רעננה יותר באופן כללי, גם בלי לספר שעברה ניתוח למי שהיא לא רוצה שיידע על כך.

 

treatment-of-blood-vessels-veins-and-vascular-lesions

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות מתיחת פנים חלקית?

בדומה לתוצאות ניתוח מתיחת פנים מלא, שמחזיקות מעמד שנים רבות גם התוצאות של מיני ליפט לנשים משמרות חזות צעירה יותר למשך שנים רבות. למעשה ההליך, למרות ההיקף המוגבל של הפעולות שמתבצעות במסגרתו, מצליח לשמר את החזות הצעירה של נשים שמתחילות להתבגר ולעבור למחצית השנייה של חייהן. יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שגם לאחר מיני פייס ליפט ממשיכים להתרחש באזורים השונים של הפנים תהליכים טבעיים בלתי נמנעים – התרופפות הרצועות שתומכות ברקמות העור (ועל כן נגרמת צניחת עור ונוצר מראה מוארך), הידלדלות שכבות שומן תת עוריות (שגורמות לאובדן נפחים בפנים ולמראה שקוע ופחות מחמיא), הפיכת העור לדק יותר ופחות גמיש (ועל כן הקמטים) ועוד.

שינויים אלה משפיעים באופן טבעי על מראה הפנים, אולם מי שעברה מיני פייס ליפט בגיל צעיר יחסית נהנית מנקודת מוצא טובה יותר כך שבכל מקרה המראה של הפנים שלה צעיר יותר ומחמיא יותר. עוד כדאי לדעת כי ישנם טיפולים נקודתיים משלימים שמאפשרים לטשטש קמטים מכל הסוגים ולהשיב לאזורים שקועים את הנפח שאבד. בין האפשרויות הרווחות: פיסול פנים בעזרת חומרי מילוי, הזרקות בוטוקס לטשטוש קמטי הבעה, ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

הזרקת שומן לפנים

ניתוח עפעפיים

ניתוחי פנים