טיפולי פילינג – כלומר קילוף עדין ומבוקר של שכבת העור העליונה – מאפשרים להעלים קמטוטים, לטשטש פיגמנטציה, להעלים אקנה ובאופן כללי להקנות לעור הפנים מראה זוהר, רענן וצעיר יותר. את טיפולי הפילינג ניתן לחלק ל-2 סוגים, אלה המבוססים על חומרים כימיים ואלה המבוססים על טכנולוגיות כגון גלי רדיו ולייזר.

פילינג בלייזר ובגלי רדיו

הטכנולוגיות המתקדמות שמהוות בסיס לטיפולים אסתטיים, ובראשן הלייזר וגלי הרדיו, מתאימות גם למטרת פילינג של עור הפנים.

בדומה לטיפול פילינג כימי, גם פילינג בלייזר או עם גלי רדיו מחייב מיומנות גבוהה וניסיון רב של הרופא המבצע את הטיפול, וזאת כדי למצות את האיכויות של המכשור המתקדם. פילינג בגלי רדיו ולייזר מבוצע באלחוש מקומי, ובזכות העובדה שאין צורך בהרדמה, הטיפול עצמו נמשך זמן קצר והחזרה לשגרה מהירה למדי.

a_p25

עוד כדאי לדעת שפילינג לייזר וגלי רדיו נחשב למילה האחרונה בתחום האנטי אייג'ינג, ולא בכדי: הפגיעה של קרני הלייזר וגלי הרדיו בעור הפנים הינה פרקציונלית, כלומר מבוססת על מטריצת מדויקת של נקודות, וביניהן אין פגיעה בעור הפנים – וגם לכך תרומה להחלמה המהירה בעקבות פילינג זה ביחס לטיפולי פילינג מסוג אחר (בימים הראשונים העור בפנים אדמומי, ורצוי להגן עליו בעזרת קרמים).

טיפול בלייזר תורם למיצוק עור הפנים ולשיפור המרקם שלו. הפגיעה המבוקרת של גלי הרדיו או קרני הלייזר בשכבת העור שמתחת לזו העליונה מובילה להיווצרות רקמות עור חדשות ובריאות יותר, ובדרך זו ניתן להחליק קמטוטים וקמטים, לטשטש צלקות (כולל צלקות אקנה), להסיר כתמי שמש ועוד.

תוצאות פילינג מתקדם זה באות לידי ביטוי מלא תוך מספר שבועות.

פילינג כימי

החומרים המשמשים לטיפול פילינג כימי הם חומצה גליקולית, סליצילית ולקטית וכן תמיסה טריכלורואצטית בריכוזים שונים, כך שישנה בחירה בין פילינג קל לבין פילינג בינוני.

באופן טבעי ככל שהריכוז של החומר הכימי גבוה יותר, כך עמוק יותר הקילוף של עור הפנים והתוצאות מרשימות יותר, אך במקביל גם תופעות הלוואי תהיינה משמעותיות יותר. בהתאם חשוב מאוד לעבור פילינג כימי אצל רופאה פלסטית בעלת ניסיון רב בטיפולים מסוג זה, כך שגם ייעשה שימוש בחומר המתאים ביותר ובמינון המדויק, ובנוסף המיומנות הגבוהה תבטיח מינימום תופעות לוואי.

התופעות העיקריות אחרי הסרת שכבת העור העליונה באמצעות פילינג כימי הן בצקת ואדמומיות. לאחר 3-4 ימים מתקלף העור, ובמקומו מופיעה שיכבת עור חדשה – נטולת קמטים וכתמי פיגמנטציה, חלקה וקורנת יותר.

פילינג כימי בינוני מתבצע בחדר ניתוח תחת הרדמה.

אולי יעניין אותך גם:

ניתח מתיחת פנים

טיפול בפיגמנטציה בפנים

חידוש והצערת העור

קידום ושיווק באינטרנט על ידי siteit קידום ובניית אתרים